Zavrieť

Porady

Sociálna a zdravotná poisťovňa

Dobrý deň. Chcela by som vedieť, či sociálna a zdravotná poisťovňa sú nejako prepojené. Konkrétne mi ide o to, či by som mohla byť hospitalizovaná napr. týždeň, no nešla by som na PN, oficiálne by som teda bola akože v práci. Neviem, či by som to mohla urobiť takto, a ak áno, ako by som to potom riešila odvodovo čo sa týka zdravotnej aj sociálnej poisťovne.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dôvod? Si zamestnanec alebo SZČO ?
0 0
slniecko030 slniecko030

slniecko030 je offline (nepripojený) slniecko030

Som zamestnanec. Dôvod - aby vyšlo 270 dní sociálneho poistenia.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slniecko030
Som zamestnanec. Dôvod - aby vyšlo 270 dní sociálneho poistenia.
Načo ti je 270 dní poistenia ? U zamestnanca sa sleduje doba zamestnania, počas PN nem.poistenie trvá.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Odkedy trvá súčasný pracovný pomer ? Máš splnenú podmienku 270 dní nem. poistenia v posledných 2 rokoch ? (sleduje sa len pri nároku na materské, nie nemocenské).
0 0
slniecko030 slniecko030

slniecko030 je offline (nepripojený) slniecko030

Ide mi totiz o to, ze keby som sa dala na PN, tym padom by mi nevysla materska dovolenka, a realne mi hrozi hospitalizacia v nemocnici, tak sa snazim zistit, ci to viem s tymi poistovnami, hlavne socialnou nejako obist, alebo nie....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slniecko030
Ide mi totiz o to, ze keby som sa dala na PN, tym padom by mi nevysla materska dovolenka, a realne mi hrozi hospitalizacia v nemocnici, tak sa snazim zistit, ci to viem s tymi poistovnami, hlavne socialnou nejako obist, alebo nie....
To ti kto povedal ? Odkedy trvá súčasný pracovný pomer a kedy nastupuješ na MD ?
0 0
slniecko030 slniecko030

slniecko030 je offline (nepripojený) slniecko030

PP trva od 6.5.2013, 270 dni mi vyjde asi 31.1.2014 a termin porodu mam 8.2.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slniecko030
PP trva od 6.5.2013, 270 dni mi vyjde asi 31.1.2014 a termin porodu mam 8.2.
Iný pracovný pomer si nemala ? (rok 2012)
0 0
slniecko030 slniecko030

slniecko030 je offline (nepripojený) slniecko030

Nie, nemala. Akurat som si dala od 1.11.2013 DNP s tym, ze by som ho v decembri zrusila.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slniecko030
Nie, nemala. Akurat som si dala od 1.11.2013 DNP s tym, ze by som ho v decembri zrusila.
Počas PN-ky trvá nem.poistenie. PN-ka má vplyv iba na výšku materského, ale to len v prípade, ak začala skôr ako po 90 dňoch poistenia zo zamestnania (čo nie je tvoj prípad). V tvojom prípade bude vymeriavacím základom príjem za rok 2013.
Pre nárok na nemocenské zo zamestnania 270 dní nem.poistenia nepotrebuješ

DNP zrejme istíš situáciu, že by sa dieťa narodilo predčasne a nemala by si splnenú podmienku 270 dní poistenia.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ty mozes byt kludne hospitalizovana v nemocnici a pritom v praci cerpat dovolenku. Cerpat nemocenske davky je tvoje pravo ,ale nie povinnost.
Tiez ma operovali a kvoli bonusovemu systemu v praci sa mi neoplatilo sa dat vypisat na PN, tych par dni som cerpala dovolenku, nikomu to neprekazalo.
0 0
slniecko030 slniecko030

slniecko030 je offline (nepripojený) slniecko030

To dobrovolne som si dala kvoli tomu, keby sa male narodilo skor. Inak chapem vysvetlenie a dakujem. No predsa este by som chcela, keby ma hospitalizovali na tyzden napr. a nedala by som si vypisat PN, so zamestnavatelom by v tom nebol problem, stalo by sa nieco keby sa v mesacnom vykaze vykazalo, ze mam odpracovany cely mesiac, a odvody by sa zaplatili tiez za cely mesiac? Mohol by mat z toho zamestnavatel nejaky problem s poistovnou, ci uz ZP alebo SP?
0 0
slniecko030 slniecko030

slniecko030 je offline (nepripojený) slniecko030

Tak mam este nejakych 9 dni dovolenky, to by nebol problem, to by som kludne vycerpala, len mi ide aj o to, ze sa moze stat, ze mozem byt hospi aj dlhsie, a teda, ci by som to vedela zriesit aj systemom ako som spominala uz vyssie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slniecko030
To dobrovolne som si dala kvoli tomu, keby sa male narodilo skor. Inak chapem vysvetlenie a dakujem. No predsa este by som chcela, keby ma hospitalizovali na tyzden napr. a nedala by som si vypisat PN, so zamestnavatelom by v tom nebol problem, stalo by sa nieco keby sa v mesacnom vykaze vykazalo, ze mam odpracovany cely mesiac, a odvody by sa zaplatili tiez za cely mesiac? Mohol by mat z toho zamestnavatel nejaky problem s poistovnou, ci uz ZP alebo SP?
Nebol by žiadny problém, ak ti zamestnávatel vykáže čerpanie dovolenky (ako píše Ivka) alebo náhradné voľno. Počas hospitalizácie by si nemala mať v dochádzke odpracovanú dobu.
0 0
slniecko030 slniecko030

slniecko030 je offline (nepripojený) slniecko030

A s tym nahradnym volnom je to teda ako? Lebo "nadrobene" nemam momentalne nic, no keby som si za oktober vykazala nadcasy, tak by som si ich teda mohla vycerpat?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slniecko030
A s tym nahradnym volnom je to teda ako? Lebo "nadrobene" nemam momentalne nic, no keby som si za oktober vykazala nadcasy, tak by som si ich teda mohla vycerpat?
ano
0 0
slniecko030 slniecko030

slniecko030 je offline (nepripojený) slniecko030

Tak to si na to budem musiet zajtra sadnut, a nejako si to preratat. Dakujem za rady, ak by vam este napadla nejaka alternativa, budem rada, ak ma inspirujete...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slniecko030
Tak to si na to budem musiet zajtra sadnut, a nejako si to preratat. Dakujem za rady, ak by vam este napadla nejaka alternativa, budem rada, ak ma inspirujete...
Isť kludne na PN-ku, VZ pre výpočet materského ti to nepokazí, lebo toto obdobie je vylučitelná doba
0 0
slniecko030 slniecko030

slniecko030 je offline (nepripojený) slniecko030

Dievcata, naozaj dakujem za info, urcite mi este nieco napadne, tak sa budem pytat zasa. Aspon viem, na koho sa obratit. :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať