Zavrieť

Porady

Nákup kreditov a dph

Ahojte, potrebovala by som poradit.
Ide o portal, ktory predava fotografie ludi. Na tomto webe je mozne nakupovat len formou kreditov, ktore si musi zaujemca kupit. Nakup kreditov prebehne cez paypall. Moja otazka je, ked firma prijme takuto zalohu, je povinna vystavit nejaky doklad kupujucemu? Pre nas je to v podstate prijata zaloha. Ako to bude s dph? Vystavujem doklad o prijatej platbe s vycislenou dph? Pojde o prijate kredity z roznych statov. Takisto fotografie cez portal predaju fotografy z celeho sveta.
Samozrejme po kupe fotografie, kupujuci dostane vyuctovaciu fakturu, cast ide firme ako sprostredkovatelovi a cast fotografovi.
Takze moja otazka je, ako s dphckou pri nakupe kreditov?
Dakujem velmi pekne.
Naposledy upravil saglucka : 05.11.13 at 07:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    z rovných státov?.........aha "z rôznych štátov"
    pokiaľ kupujúcim je občan, nemusíš vystaviť faktúru.
    Ale z tržieb a aj z prijatých záloh vopred musíš odviesť DPH - pokiaľ sa jedná o predaj v tuzemsku. Do zahraničia je to oslobodené. Toto platí pri bežnom obchodnom styku.
    U teba ide o zásielkový predaj, ale predpokladám, že hranicu 35000 EUR resp. obdobnú hodnotu určenú v iných štátoch nedosiahneš a nebudeš mať povinnú registráciu DPH aj tam.
    Viac v zákone - pozri zásielkový predaj.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    saglucka Dakujem velmi pekne. Tzn. ze v pripade tuzemskej osoby odvadzam dph - vsetko jasne. V pripade zahranicnej osoby je to oslobodene, cize neuvadzam nikde v dan. priznani dph, ano? Obrat 35000 urcite nedosiahneme
    KEJKA a to ešte obrat v každej krajine
    saglucka Kejka, aby som si bola ista: predaj do krajin EU (ci reg. alebo nereg. VAT subjekt) a do tretich krajin, vsetko je oslobodene od dph? Cize uctujeme sumu bez dph? Prepac, nemam s tymto skusenosti a studujem tie zakony a uz som z toho jelen... Dakujem moc.
      zbaliť

    Nákup kreditov a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.