Zavrieť

Porady

Ako uctovat platbu za internet znizenu o cenu za el. energiu, ktoru odobera zariadenie internetoveh providera?

Dobry den,
prosim Vas, ako by ste zauctovali mesacne platby za internet, ked: V zmluve o poskytovani pristupu je uvedeny mesacny poplatok 13,50. Dodatkom k zmluve je rieseny odber elektrickej energie zariadenim providera, vycislene na 0.99 EUR/mes. Vyslednu sumu 12,51 zaplatil podnikatel na ucet. Dakujem!
Podnikatel uctuje v PU a nie je platcom DPH.
Naposledy upravil lu skapova : 08.11.13 at 10:18
tictac7 platca DPH? JÚ alebo PÚ?
lu skapova dakujem za upozornenie, uz som otazku doplnila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Záväzok za internet by mal byť fakturovaný providerom, pohľadávka za energiu nemusí, stačí zmluva. Došlú faktúru zaúčtuješ na 518/321 = 13,50. K nej zo zmluvy do faktúry perom dopíšeš a priúčtuješ rovno 321/502 a rozdiel 321 = 12,51 sa Ti vyrovná s platbou 321/221. Alebo, ak chceš komplikovanejšie, tak pohľadávku za el. 315/602 a interné zúčtovanie 321/315 = 0,99. Druhá verzia je účtovne správnejšia, ale suma je tak malá, že by som použil prvú verziu, ktorá usporí polovicu zápisov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lu skapova Pri prvom rieseni by asi bol problem, ze na ucte 502 bude na konci roka zostatok len na strane dal. (sidlo s.r.o. je konatelov byt a energie si nezahrna do nakladov). A zas ak by som volila druhy sposob, tak 602, predaj sluzieb... el. energie... moze uct. jednotka, ktora ma uplne iny predmet cinnosti uctovat predaj el. energie? Citujem Cenigovu: "V prospech uctu 602 sa uctuju trzby za vykonane sluzby ...SUVISIACE S HOSPODARSKOU CINNOSTOU UCT. JEDNOTKY. Je to ok?Dik za pomoc!
    a_je_to ... ale taká okolnosť sa uvádza už do zadania, nie až po odpovedi. V takom prípade je to ešte ľahšie. Účtuješ 518/321 = iba 12,51. Lebo iba toľko je aj náklad, aj záväzok firmy. Zbytok 0,99 je vysporiadaný inak, bez uplatnenia. Zdôvodniť sa to dá tak zmluvou, ako aj tým, čo píšeš v texte a nemal by byť žiadny problém s uznaním, lebo to zodpovedá reálnej situácii.
    lu skapova Dakujem a ospravedlnujem sa za nepresnu formulaciu. Poucila som sa A este ma aj odpoved potesila.
      zbaliť

    Ako uctovat platbu za internet znizenu o cenu za el. energiu, ktoru odobera zariadenie internetoveh providera?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.