Zavrieť

Porady

Co treba zahrnut do danoveho priznania?

Dobry chcem sa spytat, ak som v roku 2013 pracovala ako brigadnik na dohodu, a potom som mala hlavny pracovny pomer, co vsetko potrebujem dat do danoveho co sa tyka dohody? Mam si vypytat od zamestnavatela len potvrdenie o prijme alebo aj zaplatenie preddavkov na dan alebo este nieco? Co ak mi nebude chciet dat potrdenie nakolko nemam vyplatne pasky? Mozem poziadat o vypis zo socialnej poistovne a dolozit to? Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK budeš mať za rok len príjem zo ZČ, v termíne do 15.2. 2014 môžeš požiadať svojho zamestnáv. o RZD, doložíš k nemu potvrdenia o príjmoch zo ZČ- teda z dohôd. a zamestnáv. za Teba urobí RZ, nemusíš už potom podávať DP.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Daniellee dakujem ale ja budem musiet podat danove priznanie kvoli tomu ze zamestnanie ktore teraz vykonavam to ma ako podmienku ze ho musim podat otazna je ta otazka dohodarstva
    Tweety Nerozumiem ako môže mať zamestnáv. podmienku, že si musíš sama podávať DP.
    Tweety Ak ho o RZD požiadaš a iné príjmy nemáš, len tie zo ZČ, RZD je zo zákon povinný vykonať.
    Tweety Ale DP podávaš zo všetkých príjmoch, teda aj z dohôd, treba zdokladovAť všetky potvrdenia o príjmoch zo ZČ a zrazených preddavkoch.
    Daniellee prosim vas napisala som vam sukromnu spravu ak nevadi, len neviem ci vam prisla
    Tweety prišla, odpovedala som
      zbaliť

    Co treba zahrnut do danoveho priznania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.