Zavrieť

Porady

problémy s pripojením na net

Chcem sa opýtať.Mám problém.Donedávna to išlo bez problémov.
Mám internet. Prijímam internet cez MiktoTik /prijímač providera/, ktorý je
káblom prepojený do môjho routra /TP-Link WR 841ND/ cez zdierku LAN3.Dosť často sa mi stáva, že keď chcem ísť na internet, tak mi nechce načítať žiadnu adresu, okrem IP a adresy brány. Okrem toho
mi ešte ide načítať adresa na administráciu TP-Link routru. Tam ho musím dať buď reštartovať, alebo dať načítať výrobné
nastavenia. Niekedy stačí len router fyzicky vypnúť a po chvíli zapnúť. Neviete, kde by mohla byť chyba?
Operačný systém som skúsil aj preinštalovať, ale nepomohlo to.
S pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Teda neviem djpecko - ale kábel od internetu od providera by som zapojil (viď obr.) do modrého konektora WAN (Wide Area Network)

    A zo žltých potom na PC - LAN (Local Area Network)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    djpecko Zapojil mi to provider. Ten zapojil do LAN3. LAN1 mám PC a ostatné pripájam cez Wifi
    misoft Tak ten provider je pako! Nepozná základné pojmy, zapája tak, ako ho to napadne. A skratky na konektoroch vravia jasne - dokonca manuál (nájdi si na internete) a nastavovanie (Setup) routera to jasne píšu - po našom - internet dnu = WAN, internet von = LAN + WiFi z routeru.
    djpecko Lenže keď dám do WAN, tak mi nejde vôbec net..
    misoft No to ale musíš v routeri nastaviť všetky pripojovacie údaje - IP adresu, DNS, ktoré si dostal od providera....

    http://tplink-manuals.org/tplink-tl-...nd-user-guide/ časť 4.5.1
    mecky misoft, preco by mal byt provider pako? jednoducho ma tak vytvorenu siet, koncovy zakaznici maju doma zariadenia iba ako Accces Point a vsetko ostatne (nat dhcp dns) sa riesi niekde inde. ak toto vsetko riesi napr na tom prijmacom mikrotiku tak to nebude predsa robit o 10metrov znova
      zbaliť

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    mozem sa spytat na dovod zapojenia kablu do LAN3 ? to si si zapajal sam alebo to tak nastavil provider?
    kolko zariadeni pripajas na router?
    djpecko Pripojil to provider.
    mecky tak sa s tymto obrat na providera, nech skontroluje kde moze byt problem
    ak si si ten tplink svojvolne pri nejakom probleme zresetoval do vyrobnych nastaveni tak to moze sposobovat aj to

    problémy s pripojením na net

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.