Zavrieť

Porady

fakturácia za tovar zo zahraničia

som platitelom DPH na Slovensku. nakupujem tovar zo zahraničia (EÚ). pri väčšine týchto faktúr sú dohodnuté rôzne platobné podmienky (napr. 30% sumy zaplatiť pri objednávke, 60% po dodaní a zvyšných 10% po nainštalovaní). ku každej fa, je objednávka, z ktorej je zrejmá aj cena tovaru.
moje otázky sú:
1.) čiastkové fakúry, ktoré vystaví dodávateľ mám evidovat na 314AE alebo ich môžem jednotlivo postupne ako mi prichádzajú dávať na 131?
2.) ako postupovať pri samozdaňovaní? samozdanenie môžem vykonať, až keď som tovar obdržala na Slovensku, takže napr. pri fa, ktorá je podľa príkladu vystavená na 60% po dodaní zoberiem do úvahy túto fa aj predchádzajúcu na 30%, ktorú už evidujem a samozdaním celkovo 90%?

ak ste mali takýto prípad, poraďte prosím
ďakujem
tictac7 nerozumiem - 10% po nainštalovaní? Tovar sa inštaluje? Tovar je niečo, čo predávaš ďalej v nezmenenom stave....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    fakturácia za tovar zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.