Zavrieť

Porady

Môžem čerpať PN alebo materskú z ukončeného DNP, ak sa prihlásim znova?

Dobrý večer, potrebujem radu ohľadom DNP a keďže mi tu figuruje veľa dátumov, idem takto po poriadku:

- 1.11.2011 som si začala platiť DNP (ešte po starom), ktoré mi zaniklo po 270 dňoch, t.j. 27.7.2012
- 29.7.2012 som nastúpila na materskú dovolenku
- 24.3.2013 som prešla na rodičovskú
- medzitým mi skončil pracovný pomer 28.2.2013

A teraz k veci - viete mi poradiť, dokedy sa ešte môžem prihlásiť na DNP, aby som PN alebo materskú mohla čerpať aj z predošlého ukončeného DNP? Alebo som to už prešvihla?
Naposledy upravil kama86 : 16.11.13 at 14:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vzdy plati, ze musi existovat nemocenske poistenie a byt splnena podmienka 270 dni poistenia v posl. 2 rokoch pre porodom, PN a pod., pricom ukoncene poistenie sa pripocitava. Z DNP stareho ti to uz nevyjde, ale poistenie zo zamestnania plus nove DNP by ti dokopy mohlo dat sumu, ale vyplatene davky budu len z minima, kym DNP nebude trvat aspon 26 tyzdnov.
    Aktualne sa ale neda uz poistit len na nemocenske poistenie ,ale len na cely balik poistenia.
    kama86 ano, viem, ze sa da uz len na cely balik poistit. len este by ma zaujimalo, neviete mi povedat, ze keby som sa napriklad zajtra prihlasila na DNP a dajme tomu pozajtra sla na PN, ci budem musiet platit aj pocas PN alebo sa musi odznova platit celych 270 dni. dakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ako už ivka napísala - podmienka je za posledné 2 roky 270 dní poistenia - do dňa pôrodu. Môžu ti k novému poisteniu pripočítať hocijaké ukončené poistenie.
    tak teda k veci: - chce to len trošku matematiky .
    2 roky je 730 (731) dní .. 730 - 270 = 460 dní .. toľkoto dní nemusíš byť poistená - resp môže byť pauza (no je to zhruba rok a tri mesiace)
    - takže si zrátaj - to staré DNP je ti už na draka .. ale PP ti končil v tomto roku ..
    Naposledy upravil Katy a R : 16.11.13 at 16:28

    Môžem čerpať PN alebo materskú z ukončeného DNP, ak sa prihlásim znova?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.