Zavrieť

Porady

Neviem čo s tým!

Dnes ma oslovil jeden živnostník, či mu neviem poradiť. V r. 2001 kúpil kostru nejakého stroja za cca 125 tis. Sk, na ktorej priebežne pracuje. Nikde to neevidoval, ani na zásobách a ani v nedokončenej výrobe. V roku 2006 chce dokončiť ten stroj a predať ho za cca 1,25 milióna Sk. A tu je problém. Nevie, ako zoficiálniť nákup tej kostry stroja. V predchádzajúcich rokoch si uplatňoval paušálne výdavky. Viete mi niekto poradiť ako na to? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Iva001
    Dnes ma oslovil jeden živnostník, či mu neviem poradiť. V r. 2001 kúpil kostru nejakého stroja za cca 125 tis. Sk, na ktorej priebežne pracuje. Nikde to neevidoval, ani na zásobách a ani v nedokončenej výrobe. V roku 2006 chce dokončiť ten stroj a predať ho za cca 1,25 milióna Sk. A tu je problém. Nevie, ako zoficiálniť nákup tej kostry stroja. V predchádzajúcich rokoch si uplatňoval paušálne výdavky. Viete mi niekto poradiť ako na to? Ďakujem

    Podľa mňa už si dodatočne nemôže uplatňovať žiadne výdavky , jedine , že v roku 2006 by prešiel na preukázateľné výdavky a prípadný nákup na repasáciu stroja uplatnil vo výdavkoch . Príjem za predaj stroja ako živnostník , musí zdaniť .

    Iva001 je offline (nepripojený) Iva001

    Iva001
    ďakujem, tiež som myslela, že to takto nejako bude...a čo rok 2005, keď určite nakupoval nejaké súčiastky a diely na ten stroj...bude si to môcť uplatniť vo VOZD?..

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pokiaľ uplatňoval výdavky percentom , tak bol povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede , zásobách a pohľadávkach .To znamená , že ten stroj by ale mal mať v evidencii zásob.

    V ktorom roku sa to zakúpenie zrealizovalo , existuje od toho doklad .

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Nuž - keď si uplatňuje paušálny výdavky - čo s ním? Asi by bolo dobre prepočítač, či sa mu za rok 2005 predsa len neoplatí viesť účtovníctvo. Ak by aj vyrobil stratu, tú by si v roku 2006 započítal so ziskom z predaja stroja.
    Pozor! Pri zmene metódy účtovania - prechode z evidencie na účtovníctvo - treba dať na poriadok predchádzajúci rok (2004) a podať dodatočné daňové priznanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.