Zavrieť

Porady

Preplatia/vymenia mi v banke opečiatkovanú bankovku?

"podarilo" sa mi omylom opečiatkovať 200 eur bankovku. zoberu ju v banke? alebo aspon v NBS? su na to nejake presne pravidla, aku hodnotu preplatia,ked nie celu? resp. da sa taka bankovka aspon vlozit na vlastny ucet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    v banke ju zoberú, resp. vymenia za plnú cenu. Ak by z nej časť chýbala, tak vtedy sa odrátava z hodnoty bankovky.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Výmena poškodených eurobankoviek a euromincí

    I. Výmena znehodnotených, necelých a inak poškodených eurobankoviek a euromincí sa uskutočňuje

    vo výške nominálnej hodnoty predložených alebo poštou zaslaných eurobankoviek alebo euromincí, a to:
    za znehodnotené alebo poškodené eurobankovky, ktoré sú pravé, v týchto prípadoch:
    pri predložení viac ako 50% eurobankovky,
    pri predložení 50% alebo menšej časti eurobankovky, ak predkladateľ dokáže, že chýbajúce časti boli zničené,
    za eurobankovky znehodnotené, alebo poškodené v menšom rozsahu, napríklad popísané poznámkami, číslami alebo krátkymi vetami,
    za znehodnotené a inak poškodené euromince, ak sú celé.

    ...atď , viď

    http://www.nbs.sk/sk/bankovky-a-minc...ek-a-eurominci

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Banky vymieňajú poškodené bankovky a mince. Myslím, že nebude problém ju vymeniť.

    Preplatia/vymenia mi v banke opečiatkovanú bankovku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.