Zavrieť

Porady

skúsený podnikateľ

Prosím vás, poraďte mi, čo so "skúseným podnikateľom", ktorý založiť živnosť vlani a NIČ nerobil - resp. nevykonával činnosť samostatne zárobkovú, má príjmy len zo závislej činnosti. Mudrlant jeden si vymyslel, že on nemusí podať daňové priznanie, lebo nevykonával podnikateľskú činnosť, a tak požiadal zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane. To mu zamestnávateľ aj urobil.
Tak mi teraz poraďte, ako mu podať DP, keď nemám potvrdenie o príjmoch a ročné zúčtovanie už bolo urobené?
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Na základe prideleného DIČ by som mu vypísala jedno daňové priznanie typ B s tým, že v kolónke príjmy zo živnosti by som vypísala 0. Jednoducho by som to zabalila do obálky a doručila doporučene na príslušný DÚ.
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Ak mal len príjmy zo závislej činnosti a nemal príjmy zo živnosti alebo iné zdaniteľné príjmy, nemusí podať daňové priznanie, zamestnávateľ mu mohol urobiť ročné zúčtovanie. Takže keď mu ho urobil, daňové priznanie nepodáva!
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Nesúhlasím s Jarinom. SZČo je povinná podať daňové priznanie B, aj keď nemal príjmy a uviesť nulu na príjmoch z podnikania. V prípade, že si dá urobiť ročné zúčtovanie urobil chybu a nesplnil si povinnosť podania priznania. Daňový úrad čaká na to priznanie, nakoľko sa zaregistroval pre daň z príjmov z podnikania.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
SZČO je povinná podať daňové priznanie aj keď má nulové .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5
SZČO je povinná podať daňové priznanie aj keď má nulové .
Súhlasím, na DÚ je zaregistrovaný ako SZČO, tam už niet možnosti úniku z podania DP.
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Ak nemal príjmy zo živnosti, ani iné nezdaniteľné príjmy, nie je povinný podať daňové priznanie!!!!! To, že má pridelené DIČ a je SZČO, nič neznamená. A daňový úrad určite nečaká na jeho daňové priznanie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jarino
Ak nemal príjmy zo živnosti, ani iné nezdaniteľné príjmy, nie je povinný podať daňové priznanie!!!!! To, že má pridelené DIČ a je SZČO, nič neznamená. A daňový úrad určite nečaká na jeho daňové priznanie.
Musí podať , práveže aby DÚ mal poznatok z podaného DP, že živnostník nedosahoval v danom roku žiadne príjmy a výdaje .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zita5
SZČO je povinná podať daňové priznanie aj keď má nulové .
Ak nemá daňovník príjmy presahujúce 1/2 nezdaniteľnej časti základu dane, nie je povinný podať DP. Platí to aj pre SZČO. Daňovník, ktorý má príjmy z podnikania, inej SZČ alebo z prenájmu je povinný podať priznanie aj keď jeho príjmy nepresiahnu 43.968 SK (pre rok 2005), ak vykáže daňovú stratu. Zdroj - komentár k ZoDP.
0 0
janask janask

janask je offline (nepripojený) janask

Jarino
Ak nemal príjmy zo živnosti, ani iné nezdaniteľné príjmy, nie je povinný podať daňové priznanie!!!!! To, že má pridelené DIČ a je SZČO, nič neznamená. A daňový úrad určite nečaká na jeho daňové priznanie.

DU praveze caka a caka , potom vyzve daneho skuseneho podnikatela a toto vyzvanie ho bude stat minim. 2.000 Sk .
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Ale on príjmy mal zo závislej činnosti - a tak sa i ja pripájam k názoru, že by mal podať DP "B" - no a samozrejme, že teraz už nulové.
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Súhlasím s Johankou a len dodám, že ak tento skúsený podnikateľ nemal príjmy ani výdavky, daňové priznanie podať nemusí.
Janask, daňový úrad určite nečaká na nulové daňové priznania, ktoré podľa zákona o dani z príjmov nie je povinný podať. Ak ho DÚ vyzve, na výzvu správcu dane je povinný podať DP, ale bez pokuty (ak tie príjmy skutočne nemal).
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jarino, nebude to potom jednoduchšie podať to nulové DP teraz a bez toho aby ho niekto vyzýval? Veď keď naozaj tie príjmy nemal tak nemá na čo čakať. A takto to bude mať bez problémov. Myslím, že ak to DP podá nestane sa nič.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

A zase komunikačný šum ...
Ak píšete o nulovom priznaní SZČO, tak na základe toho čo som napísala vyššie ,nemusí podať DP.
Ale ak má príjmy aj zo závislej činnosti, to predsa nie je nulové priznanie!
Však on podá DP ako daňovník s viacerými druhmi príjmov. V § 5 uvedie príjmy zo závislej činnosti a do príjmov z § 6 napíše nuly, resp. celkom nič.
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

mysimis, ak chce podať DP, tak môže. Ale v prípade, že už mu bolo vykonané ročné zúčtovanie, teraz bude podávať OPRAVNÉ daňové priznanie, kde uvedie príjmy zo závislej činnosti.
0 0
janask janask

janask je offline (nepripojený) janask

Ja viem, ze DU necaka na nulove DP , ale na zaklade coho ma DU vediet ze je nulove . Ak sa niekto stane SZCO tak asi preto ze chce podnikat ako SZCO . Akonahle DU prideli DIC , po 1.4. paruje podane DP s DIC . Ak bude mat SZCO aj 5 rokov nulovy prijem ale DP nulove podat musi !!
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Johanka, ale v práci požiadal o ročné zúčtovanie dane. Ako si potom podá DP aj z §5?
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Mysimis, ak požiadal o ročné zúčtovanie a uviedol, že iné príjmy nemal, môžete mu ročné zúčtovanie vykonať. A práve preto nemusí podať DP.
0 0
nejika nejika

nejika je offline (nepripojený) nejika

minulý rok som mala ten istý prípad bola som SZCO aj ked o 1.12.2004 s nulovým príjmom aj bez výdavkov a súčasne som mala príjem zo závislej činnosti a danóvé priznanie som musela podať ako SZCO vyplýva to zo zákona...... v kolonkach príjmy a výdavky je nula a je tam len príjem zo závislej činnosti uvedený.
0 0
Mikla Mikla

Mikla je offline (nepripojený) Mikla

Súhlasím s Jarinom a prosím ostatných, ktorí nesúhlasia aby ma usmernili a napísali znenie paragrafu podľa ktorého sa má podať priznanie. ak si prečítate § 32 zákona o dani z príjmov, zistíte, kto má podvať priznanie!!!!!! Jarino drž sa, máš pravdu
0 0
janask janask

janask je offline (nepripojený) janask

Mikla
Súhlasím s Jarinom a prosím ostatných, ktorí nesúhlasia aby ma usmernili a napísali znenie paragrafu podľa ktorého sa má podať priznanie. ak si prečítate § 32 zákona o dani z príjmov, zistíte, kto má podvať priznanie!!!!!! Jarino drž sa, máš pravdu

§32 ods.3 : Danove priznanie je povinny podat aj danovnik, ktoremu zamestnavatel, ktory je platitelom dane , vykonal rocne zuctovanie, ak v tomto zdanovacom obdobi danovnik poberal
a/ prijmy § 5
b/ine druhy prijmov podla § 6 az 8. Tieto prijmy mozu byt aj nulove , povinnost podat DP typ B musi, nakolko na DU je nahlaseny ako SZCO - tj.prijem podla § 6 , bolo pridelene DIC.

Je mi jedno, ci suhlasite alebo drzite palce Jarinovi . Chcela som Vam poradit na zaklade dlhorocnych skusenosti a konzultacii s DU .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať