Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnost po dedicskom konani a dokladovanie

Viem, ze mam oznamovaciu povinnosti po dedicskom konani - treba to oznamit obci. Predpokladam, ze k oznameniu treba prilozit osvedcenie - mne sa to vsak nepaci, pretoze tetusky u nas su dost klebetne a nestojim o to, aby vsetky vedeli co som zdedil. da sa tomu nejako vyhnut - napr. oznamit to s tym, ze fotokopiu LV pridam po vydanie katastrom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Žiadne dedičské osvedčenie nemusíš ukazovať tetuškám na obci. (iba ak by si sa chcel pochváliť)
    V januári podáš daňové priznanie z nehnuteľnosti . To je všetko.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kremeska Cize staci iba oznamit obci vznik daňovej povinnosti s tym ze som nadobudol nehnutelny majetok uvedeny na LV c.... dedenim?
    Katy a R netreba oznamovať - len podať DP!
    kremeska netreba upovedomit spravcu dane o skutočnostiach rozhodujúcich pre vznik, zánik a zmenu daňovej povinnosti v zmysle § 18 ods. 3 zákona SNR č.582/2004 Zb. v znení neskorších predpisov??
    Katy a R § 18 má len dva odstavce .. kukni aktuálne znenie .. (neoznamujeme už)
    kremeska asi som pozeral stary zakon asi budem vyzerat ako trubiroh, ale ako bude obec vediet, ze mi ma vyrubit dan z nehnutelnosti? a este otazocka k tomu danovemu priznaniu - otec mal s mamou nehnutelnost v BSM, musi aj mama podat danove priznanie, ked bola majitelom 1/2 a dedenim ziskala 1/2
    Katy a R však do 31.1. podáš DP - ti zrátajú - pozri ten § 18.
    kremeska pozriem, dakujem a mama musi tiez podat, ak nadobudla dalsiu polovicu?
      zbaliť

    Oznamovacia povinnost po dedicskom konani a dokladovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.