Zavrieť

Porady

oznamovacia povinnosť

vysvetli mi niekto ako to je s tzv."bonzackym paragrafom"-nezdanené platby presahujúce 10000Sk je potrebné nahlásiť na DÚ do 30.01.2005 ,le nie je ta čiastka po novele zákona päťnásobok sumy životného minima(21050,-SK)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Čiastka je 100 000,00 Sk. V tomto roku treba poslať oznámenie do 31. 01. 2005, lebo 30. 01. 2005 pripadne na nedeľu.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    To znamená ak mám v priebehu roka 2004 od jednej FO nad 100000,-sk nejaký nákup
    tak len túto osobu hlásim na DU,ostatné naozaj nie? Ešte mám otázočku,hlásite aj
    tých,od ktorých máte bloček z registračnej pokladnice? Ďakujem

    drekos je offline (nepripojený) drekos

    drekos
    Majka
    ktory je to zakon,paragraf? to je vazne tento rok 100 000?
    V eNovinach 12/2004 citujemd1.1.2005 sa tento limit na oznam.platieb zvýšil 10-násobne na sumu 100000Sk,a týka sa aj platieb uvádzaných v oznámení zasielaného na daňový úrad za rok 2004.Nevzťahuje sa ak podnikateľ eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronic.reg..pokladnici.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Čiže nahlasujem len tých, ktorým som dala hotovost v sume nad 100 000,- dokopy za rok 2004 a netýka sa to úhrady za tovar, ani ak som vyplácala hotovost dodávateľovi, ktorý mi dal doklad z ERP. Čiže pokiaľ mám faktúru od dodávateľa napr. za reklamu a platím ju v hotovosti a celkovo za rok je to viac ako 100 000,- tak tohto nahlásim. Je to tak ?

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Nevšimla som si, že si z toho vynechala aj úhradu za tovary. Aj platby za tovar sa musia nahlasovať, ak nie je doklad z ERP.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Tak som to potom zle pochopila. A ja, že nebudem mať robotu s týmto bonzákom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.