Zavrieť

Porady

oznamovacia povinnosť

iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Prosím, vie niekto s určitosťou, že oznamovacia povinnost ("bonzák") je pri hotov.platbách pre FO nad 100.000 ročne ? Niekde som to tu čítala, ale potrebujem vedieť, či je to naozaj tak, alebo zostáva všetko pri starom - teda bonzák pri platbe nad 10.000 Sk.
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
pozri tento link:

http://www.zbierka.sk

návod: v ľavom stĺpci nájdi vyhľadávanie, tam si zadaj vyhľadávanie podľa čísla predpisu, napíš tam číslo 679 a ak ti to nájde, tak klikneš na zákon a pod bodom 74. nájdeš zmenu v § 32 o správe daní a poplatkov zo sumy 10 000 na sumu 100 000 Sk
Pekný bezstarostný deň
Naposledy upravil vladan : 27.12.04 at 13:59
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Vladan, ďakujem.
Potešilo ma to, aspoň toho bude menej.
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Musím sa aj aj podakovať za skvelu informáciu, lebo mala som plnu hlavu bolenia čo urobím, pretože mali žívnostníčkovia účtovíctvo si dajú spracovať až vo februári. A sem tam sa stane,že nejakú tú uhradu majú. Ak by tá zmena bola aj v termíne /napr. do 31. marca/ o to by bola ešte ľahšia práca pre nás účtovníkov.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ja by som k tomuto mala poznámočku - otázku
tých 100 000 Sk platí už pre rok 2005?
keď sa totiž pozriem na účinnosť tejto novely, tak je od 01.01.2005, môžeme teda túto sumu použiť už aj pre platby v roku 2004? nevidím totiž žiadnu poznámku, čo sa tohoto týka v prechodných ustanoveniach, či už môžeme podľa tohto zákona postupovať aj pre rok 2004
hmm, čo vy na to?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Luckasari
ja by som k tomuto mala poznámočku - otázku
tých 100 000 Sk platí už pre rok 2005?
keď sa totiž pozriem na účinnosť tejto novely, tak je od 01.01.2005, môžeme teda túto sumu použiť už aj pre platby v roku 2004? nevidím totiž žiadnu poznámku, čo sa tohoto týka v prechodných ustanoveniach, či už môžeme podľa tohto zákona postupovať aj pre rok 2004
hmm, čo vy na to?
Účinnosť je od 1.1.2005 - preto sa pri bonzákoch použije nový limit. Netreba prechodné ustanovenia. Že sa jedná o zdaňovacie obdobie 2004 - to zavádza, ale nesúvisí s tým, že by sme mali použiť starý limit. Inak - toto tu už pri inom zákone bolo, tá neistota a zamienanie účinnosti.
Ja by som len zdôraznila takú maličkosť - termín do 30 dní znamená že to treba poslať do 30.1.2005 (nie do 31.1.2005). I ked - viete niekto, že to sledujú?
Občas pri kontrolách, ale inak neviem.
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Keď som im bonzáky doniesla na DÚ, tak sa tvárili, že oni to nepotrebujú a zasa to budú musieť archivovať a pod... Ale pri daňovej kontrole to využívajú.
A určite, keď príde aj na kontrolu termínov, tak využijú aj to, ak by to nebolo podané včas... Veď zákon im to umožňuje a úspešnosť daňovej kontroly sa posudzuje podľa výšky pokuty...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Môj názor - platí to od 1.1.2005, takže ak v termíne do 30.1.2005 dávame bomzáky za rok 2004, robíme to po novom - teda nad sumu 100.000 Sk.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Tak toto ma p o t e š i l o !!!! - dlho som tu nebola, VŠETKÝM KRÁSNE SVIATKY !!!!!!
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

679 je spravne? v zbierke to nenaslo...

0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ja som to už stiahol v ten deň, keď to vyšlo a prilepil sem, aha:

http://www.porada.sk/showthread.php?p=27529#post27529
0 0
finel finel

finel je offline (nepripojený) finel

k ohlasovacej povinnosti podla §32 ods.5 zak.511 chcem poprosit o odpoved, ci nahlasujem aj FO, ktora je platcom DPH, pri splneni vsetkych ostatnych podmienok /t.j. nad 100 000,- Sk, v hotovosti/
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

finel
k ohlasovacej povinnosti podla §32 ods.5 zak.511 chcem poprosit o odpoved, ci nahlasujem aj FO, ktora je platcom DPH, pri splneni vsetkych ostatnych podmienok /t.j. nad 100 000,- Sk, v hotovosti/
Samozrejme. Skutočnosť, že je platiteľom DPH, nemá žiadny vplyv na oznamovaciu povinnosť...
0 0
finel finel

finel je offline (nepripojený) finel

Dakujem Anja111, len ma kolega poplietol a chcel som si to overit
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

Spoločníci mali v roku 2007 vyplatenie zo zisku za rok 2006 cez pokladňu-hotovosť, čiastka na jedného je viac ako 100 000, myslíte si že aj toto podlieha oznamovacej povinnosti?
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

POSÚVAM.........
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ja myslím že to nepodlieha oznamovacej povinnosti.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ANNAP Pozri príspevok
Spoločníci mali v roku 2007 vyplatenie zo zisku za rok 2006 cez pokladňu-hotovosť, čiastka na jedného je viac ako 100 000, myslíte si že aj toto podlieha oznamovacej povinnosti?
Nie, nie sú predmetom dane, teda ani oznamovacej povinnosti.
0 0
mercuris mercuris

mercuris je offline (nepripojený) mercuris

woman
Prosím a aký je termín hlásenia alebo som už po termíne. Ďk
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
30.január.
0 0
Sponka Sponka

Sponka je offline (nepripojený) Sponka

Vie niekto o teme Oznamovacia povinnost do SP pri sluzobnej ceste do zahranicia?

Sponka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať