Zavrieť

Porady

registracia na DPH §7a

Pekný deň
som živ.neplatca DPH - mám objednávku od českej firmy na dodanie služby .-prenájom technického vybavenia vrátane montáže a zabezpečenia prevádzky na akciu ktorá sa koná na SK.Česka firma ma pridelené slovenské IČ DPH.
Čo musím urobiť a ako fakturovat ?
- musím sa zaregistrovať na platcu DPH §7a ?
-ako bude vystavena moja faktura s DPH bez DPH ?
-kto platí DPH - ja oni ? kde ?
- kde je vlastne miesto dodania služby na SK alebo ČR ?
- to že majú SK IČ DPH mení nejak situáciu ako keby boli len česky platcovia DPH ?

ďakujem za vyjadrenia
Naposledy upravil windyman : 14.11.13 at 07:06 Dôvod: nehnutelnosť nie,ide o česku agentúru organizuje firemný event .školenie,ja tam dodávam zbavnu techniku na večer,prečo maju IČ SK DPH .neviem
3 komentárov     zbaliť
cejo Vzťahuje sa tá akcia nejakým spôsobom na nehnuteľnosť (napr. výstvavba?) Tiež je dôležité posúdiť z akého dôvodu majú pridelené IČ DPH na Slovensku.
windyman nehnutelnosť nie,ide o česku agentúru organizuje firemný event .školenie,ja tam dodávam zábavnu techniku na večer,prečo maju IČ SK DPH .neviem
windyman nie zo stavebnictvom alebo nehnutelnosťu to nemá nič,,ide o česku agentúru organizuje firemný event .školenie pre nejaku ďalšiu firmu,ja tam dodávam zábavnu techniku na večer,prečo maju IČ SK DPH .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    dôležité je, pod akým IČ DPH je objednávka vystavená, ak je pod SK, tak si myslím, že nie je povinnosť registrácie, nejde tu o prenesenie DPH na odberateľa....
    ak pod IČ DPH českým, potom áno

    asi by bolo dobré zistiť, prečo majú SK IČ DPH a potom ďalej riešiť.... ak tu majú organizačnú zložku a objednali pod SK IČ DPH, tak podľa mňa, vy sa nemusíte registrovať.....
    Naposledy upravil JAJA11 : 14.11.13 at 08:22
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    windyman fakturačne údaje ktoré mi poskytli sú zo SK IČ DPH,potom by som vystavil fa pre mňa - normalne bez DPH ?
    windyman čo čítam nak na povinnosť registrácie § 7a/2 - podstane je určnie miesta dodania služby ak to dobre chápem ak by bolo len česke DPH -česka firma tak aj ked je akcia na uzemi SK - vzhladom nato že sídlo maju v ČR - miesto dodania je ČR a musím sa registorvať - dobre chápem ?
    avšak majú SK IČ DPH....sídlo majú vždy v ČR...
    windyman tak z § 15 a 16 som totálny jeleň dodávam zábavne služby na faktur uvádzam " fakturujem vám prenájom a prevádzku zábavných atrakcii" to na upresnenie...
      zbaliť

    registracia na DPH §7a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.