Zavrieť

Porady

Nakup stroja z EU

V 11/2013 som zalozila s.r.o. - neplatca DPH, chcem poziadat o registraciu DPH podla §7 a nasledne kupit stroj v hodnote 50.000 z Nemecka. Dodavatel bude platca DPH, tym padom obdrzim FA bez DPH. Na Slovensku urobim samozdanenie. Otazka znie: nakolko nebudem platca DPH na SR som povinna odviest DPH cca 10.000 ale nie? Poprosim Vas o odpoved, nakolko sa jedna o dost velku sumu je to pre mna velmi dolezite. Pozn.: obchod by bol zrealizovany v r. 2013 a za takyto kratky cas nemam sancu sa stat dobrovolnym ptacom DPH aj na SR. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, dph zo sumy stroja odvedieš. ALe nárok na odpočet nemáš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    crystalova No super, vcera som to konzultovala s uctovnickou a ta ma presviedcala, ze podam iba tlacivo - samozdanenie a ziadnu DPH neodvediem, ze vlastne ma stroj vyjde iba cisto bez DPH.
    Tweety Nemáš si akú daň odpočítať, kedže nie si platiteľom dph.
    crystalova ja nie som ziadny uctovnik, ale tiez to tak chapem, zrejme ma nedostatocne pochopila, ze budem registrovana pre DPH v len v ramci EU, sa mi to nezdalo, tak som sa musela poradit aj tu
      zbaliť

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ale po registrácii k DPH podľa paragrafu 4 si budeš môcť zaplatenú DPH vyžiadať späť.... treba následne požiadať o normálnu registráciu k DPH
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    crystalova ano, to viem, len problem vidim v tom, ze ak by sa nakup stroja zrealizoval v roku 2013, urcite nestihnem splnit kriteria ani mi danovy urad neschvali doprovolnu DPH do konca roka 2013 a tym padom by mi odvedena DPH z nakupu stroja "prepadla", kedze uplatnenit odpocet DPH si mozem len v danom kalendarnom roku , vidim to tak, ze zrejme sa mi oplati tento rok nechat firmu "spat" a rozbehnut vsetko az v novom roku 2014
    tictac7 nakoľko sa jedná o majetok, ktorý nebude celý zahrnutý do daňových výdavok, budeš mať nárok na odpočet DPH - pozri §55 ods. 1
    crystalova pozerala som to "Osoba, ktorá sa stala platiteľom, môže odpočítať daň viažucu sa k majetku, ktorý nadobudla pred dňom, keď sa stala platiteľom, ak tento majetok nebol zahrnutý do daňových výdavkov podľa osobitného predpisu 27a) v kalendárnych rokoch predchádzajúcich kalendárnemu roku, v ktorom sa stala platiteľom, okrem zásob. ...... predpis 27a) nemozem najst?
    Tweety ale odpočítať si ju budete môcť až keď budete registrovaní ako platiteľ, tak ako je tu už napísané pozri §55 Zákona o dph..
    crystalova Tweety tomu plnene rozumiem, ale mam to chapat aj takto, ze DPH zaplatim danovemu uradu vo vyske 10.000 v 12/2013 a v 1.Q./2014 sa stanem platcom DPH aj na SR tak si budem moct odpocitat tuto odvedenu dan z roku 2013 uplatnit si odpovecet v roku 2014? ak ano tak v plnej vyske 10.000 ? alebo podla odpisovej skupiny stroja?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.