Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Jedná sa o rastlinu ktorá sa volá schefflera, daj do gugla a poľahky vygúgliš viacej. Nie som znalec izbových rastlín, ja skôr sa špecializujem na to s čoho je aj nejaký osoh nie len okrasa...
    To lepkavé okolo sú najpravdepodobnejšie lepkavé výlučky červcov to sú dosť nepríjemný paraziti. Ťažko sa ich zbaviť... Včeli s podobných robia medovicový med.
    Ľuďom však samozrejme neubližujú takže bez obáv, akurát to je nepríjemné, Rastlina ako taká je neškodná a je pekná a prirodzene bez tých parazitov, škodcov lepkavá samozrejme nie je...
    Osobne dávam prednosť skôr izbovkám "fejchoa" alebo aka ovocná, ktorá má jedlé plody a tiež jedlé krásne kvety a bežne parazitmi netrpí, hoci tie hnusné puklice teoreticky môžu napadnúť aj ju, je však inak veľmi odolná...

    Dobry den, vedeli by ste mi povedat co je toto za rastlinu ? Vzdy okolo nej na zemi sa vyskytuje nieco lepkave, tak sa len obavam ci je to vhodna rastlina do bytu k dietatu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.