Zavrieť

Porady

Hotovostný vklad do pokladne?

Dobrý deň,

je prosím vás možné vložiť do pokladne v PÚ opakovane hotovostný vklad vo výške do 5000€ ? Niečo ako osobný vklad konateľa?
Pre vysvetlenie - tá pokladňa je v dosť veľkom mínuse :-(((
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sro nie je živnostník, tu nie je osobný vklad. Ak chceš požičať spoločnosti, môžeš cez pôžičku.
    leas No dobre, ale konateľ si teda nemôže vložiť vlastné peniaze do svojej sro? Iba cez pôžičku? Iný spôsob sa nedá?
    Jedná sa totiž o 1osobovú sro a pripadá mi trochu zvláštne, aby si konateľ v 1 osobe požičiaval a zároveň vyplácal splátky, či ako?
    pavol54 účet 365 pôžička od spoločníka, ak vloží konateľ a ten nie je aj spoločníkom potom 249 krátkodobá finančná výpomoc (pôžička)

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Ja svojej firme požičiavam bežne od seba, lebo nebežím robiť výbery z bankomatu pri každom pohybe a potom mi ich zase vráti firma a to už spravidla na bú

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Treba si uvedomiť., že konateľ, spolocnik a sro sú rôzne subjekty. Preto hovoríme o pôžičke, ak tie peniaze chceš dostať nazad.
    Ak ich nechceš a si aj spoločnik, možeš vloziť peniaze do firmy a síce do vlastného imania ako vklad nezapisovany do OR , teda nad ramec ZI (ostatné kapitálové fondy)..
    Je však zvláštne, ak firma potrebuje peniaze teda že si nedokáže na seba zarobiť.
    P.S. súhlasím s komentármi o dôvodoch pre pôžičky, dotácie do firmy. Žiaľ, ja sa stretávam skôr s takými, čo som naznačila.
    Naposledy upravil KEJKA : 16.11.13 at 20:39 Dôvod: preklepy
    pavol54 účtovníctvo je jedna vec a prax je druhá, ono tá firma môže mať vysoký zisk. ale zisk ešte nie je kešovka alebo hotovosť na účte že, tak si musíš požičať aby si mala na kešové nákupy alebo výplaty. výplata alebo odvody dane sa nedajú riešiť neuhradenou pohľadávkou faktúry či ?
    pavol54 to si myslela vklad na ostatné kapitálové fondy 413? tento vklad pomôže a znižuje celkovú zadlženosť robí lepšie číslo pre banky

    Hotovostný vklad do pokladne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.