Zavrieť

Porady

3 príjmy a dane

Dobrý den. Chcel by som sa opytat. Mam 3 druhy prijmu. Zivnost + hpp+vpp . Za kazdu sa plati zvlast dan z prijmu.Teda zivnost zvlast,hpp zvlast a vpp zvlast. Zamestnavatel mi vsak odporucil platit dane suhrne za cely mesacny prijem. Viete mi o tom nieco viac povedat? dakujem
Dáša_ hpp a vpp máš u jedného zamestnávateľa?
kepso nie , vsetko rozdielne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    daň platíš vždy spolu z celkových zdaniteľných príjmov (celosvetových). Podávaš jedno DP - v tomto prípade DP typ B (v marci budúceho roka).
    Ale u zamestnávateľa platíš preddavky na daň (mesačne).
    U jedného môžeš (ale nemusíš) podpísať tzv "vyhlásenie" - to znamená, že ti uplatní nezdaniteľnú časť dane - a tie preddavky na daň budú nižšie.
    U druhého zamestnávateľa to už nemôžeš uplatniť.
    Podaním DP zaplatíš toľko, koľko ti výjde tvoja daňová povinnosť - ak budeš mať preddavkovo zaplatené viac - DU ti preplatok vráti. Ak menej - doplatíš ty DU.

    tipujem, že zamestnávateľ ti doporučuje neuplatňovť si mesačne nezdaniteľnú časť - lebo ak máš vysoký príjem, tak by si mohol mať vysoký nedoplatok (milionárska daň) .. ??
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kepso no ano, ja sa v daniach nevyznam, zato sa pytam
    veronikasad aký hrubý príjem máš u zamestnávatela ?
    Katy a R ja osobne by som si uplatňovala mesačne (aj pri vysokom príjme) - radšej by som zaplatila až po DP. (nech DU úveruje mňa, nie opačne)
    kepso hpp 650 , vpp 400 v hrubom oba
    globalpartner Dobrý, musím poda´t DP aj v prípade ak popri HPP -zučtovanie robí zamestnavateľ , mám aj živnosť s príjmom nižším ako je povinnosť podať DP- cca 300 EUR?
    veronikasad Pre posúdenie povinnosti podať DP sa príjmy sledujú spolu, nie živnosť samostatne. Pokial máš živnosť, nemôžeš požiadať zamestnávatela o vykonanie RZD. Musíš si sám podať DP typu B.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.