Zavrieť

Porady

Co robit ak som nezrusil zdravotne poistenie na slovensku a pracoval v zahranici?

Dobry den nachadzam sa v takejto situacii... 31. augusta mi skoncilo studium nenahlasil som sa na urad prace a asi v polovici septembra som zacal pracovat v zahranici odpracoval som dva mesiace a teraz som sa vratil.. prihlasim sa na urad prace a za polovicu septembra si zdravotne poistenie zaplatim... ale.. myslel som si ze ak preukazem ze som v zahranici pracoval zdravotne poistenie mi spatne zrusia a dane obdobie si nebudem musiet platit ale teraz zistujem ze som to mal oznamit do 8 dni a je zato pokuta cez 300 eur.. tak neviem ci ked im to oznamim automaticky mi daju tu pokutu a az potom mi to poistenie spatne zrusia alebo ci im to nemam oznamit a zaplatit si poistenie za 2 a pol mesiaca sam co by vyslo lacnejsie ako pokuta + som zistil ze zdravotne poistenie som si mal platit tiez do nejakych 8 dni kazdy mesiac tak dostanem nejake penale zato ze si to zaplatim az teraz? ako postupovat? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Chod do ZP, daj si vycislit dlh,vysvetli situaciu,a ziadaj ze by si chcel uhradit. Oni si cenia, ze sa ozves a si ochotny zaplatit,aspon ta nemusia hladat cez exekutorov. Poznam viacero ludi, co si doplacali neskor a pokuty,ani penale nedostali.
    Ak si urcitu dobu paltil ZP v zahranici, prines doklad a ziadaj zaratat.

    Co robit ak som nezrusil zdravotne poistenie na slovensku a pracoval v zahranici?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.