Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie predaja

Dobry den,

chcela by som sa Vas spytat, ake nalezitosti musi mat faktura, ktora sa tyka sprostredkovania predaja. niekde som sa dozvedela, ze tato faktura musi byt vystavena bez DPH. Je to pravda? aj ked sa tyka o obchod len v SR?


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Dobry den,

    chcela by som sa Vas spytat, ake nalezitosti musi mat faktura, ktora sa tyka sprostredkovania predaja. niekde som sa dozvedela, ze tato faktura musi byt vystavena bez DPH. Je to pravda? aj ked sa tyka o obchod len v SR?


    Dakujem

    ...najlepšie je takéto veci sa dozvedať zo zákona. V tomto prípade 222/2004 v platnom znení - konkrétne § 74.
    whooptydoo Dakujem, ale toto viem, Len nechapem celkom presne ze: Vo faktúre môže osoba povinná platiť daň doplniť prepočet ceny bez dane na eurá, sadzbu dane, prípadne oslobodenie od dane, a výšku dane v eurách.
    tictac7 ....a to máš znenie z ktorého roku, 2012 alebo nebodaj ešte staršie? Veď čítaš o faktúre pri nadobudnutí tovaru z iného ČŠ a prijatí služby zo zahraničia a pýtala si sa na náležitosti faktúry.

    Sprostredkovanie predaja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.