Zavrieť

Porady

zase leasing

Ja viem, že o leasingoch sa toho popísalo veľa ale predsa by som poprosila o radu. Do r.2004 som o nich neúčtovala a teraz nemôžem nájsť nikde postupy ako sa účtovalo. Prevzali sme autá na leasing a zmluvy boli uzavreté v r.02 a 03, podľa toho čo viem všetky splátky by mali ísť cez 381 a rovno do nákladov na 518.
Aj prvá splátka má ísť na 518?
Poplatky (pri prevzatí leasingu) môžem dať do nákl.?
A na základe čoho dostanem auto do majetku? Napr. jedno auto sme riadne splatili a hneď nato malo haváriu a ostalo nepoužiteľné, ako ho vyradím keď neviem ani ako ho zaradiť..
Ak sme prevzali leasing v januári a v apríli sme ho zase postúpili ďalej čo mi môže zostať v nákladoch?
Prosííím, poraďte mi, horí mi za pätami .
Naposledy upravil .lena. : 22.03.06 at 07:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    feap1 je offline (nepripojený) feap1

    feap1
    Myslím, že všetko sa účtovalo na 518 až do skončenia leasingu, potom na konci sa prevzala len ZC na účty 02x. Nie som si ale istý.

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    feap1
    Myslím, že všetko sa účtovalo na 518 až do skončenia leasingu, potom na konci sa prevzala len ZC na účty 02x. Nie som si ale istý.
    Ďakujem, aspoň niekto .
    Podľa toho čo sa mi podarilo zistiť tak to je asi tak ako píšeš. Len sa mi zdá smiešne účtovať zc cca 150,-sk na účet 02x, ale inak to auto do majetku nedostanem, no nie?

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Do majetku ho dostaneš aj tak, že si ho v plnej obstarávacej cene zaradíš do dlhodobého majetku na 022 a zároveň zaúčtuješ aj oprávky 082.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    .lena.
    Ja viem, že o leasingoch sa toho popísalo veľa ale predsa by som poprosila o radu. Do r.2004 som o nich neúčtovala a teraz nemôžem nájsť nikde postupy ako sa účtovalo. Prevzali sme autá na leasing a zmluvy boli uzavreté v r.02 a 03, podľa toho čo viem všetky splátky by mali ísť cez 381 a rovno do nákladov na 518.
    Aj prvá splátka má ísť na 518?
    Poplatky (pri prevzatí leasingu) môžem dať do nákl.?
    A na základe čoho dostanem auto do majetku? Napr. jedno auto sme riadne splatili a hneď nato malo haváriu a ostalo nepoužiteľné, ako ho vyradím keď neviem ani ako ho zaradiť..
    Ak sme prevzali leasing v januári a v apríli sme ho zase postúpili ďalej čo mi môže zostať v nákladoch?
    Prosííím, poraďte mi, horí mi za pätami .
    Do nákladov iba to, čo sa týkalo príslušného roku, ostatné na 381.Do majetku si dostala po ukončení lízingu z fa za ZC predmetu lízingu. napr. 1000.-

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    jamajka
    Do majetku ho dostaneš aj tak, že si ho v plnej obstarávacej cene zaradíš do dlhodobého majetku na 022 a zároveň zaúčtuješ aj oprávky 082.
    To áno, ale až od roku 2004, dovtedy uzavreté lz sa majú účtovať po starom, čiže všetko išlo cez 381 a 518. ale už viem, že len tú predajnú cenu pri ukončení leasingu zapíšem ako zaradenie do majetku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.