Zavrieť

Porady

Správne zaradenie IS

Ahojte,
prosím o radu. Sme vzdelávacia spoločnosť, ktorá organizuje školenia. V obchodnom registri máme zapísanú činnosť Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti. Každému účastníkovi vydávame potvrdenie o absolvovaní školenia/kurzu/vzdelávania, pričom evidujeme jeho meno a priezvisko a dátum narodenia. V tomto prípad ide o kurzy neakreditované MŠ SR.

V druhom prípade robíme rovnakú činnosť, ale školíme akreditované aktivity. Na základe vyhlášky 97/2010 máme povinnosť evidovať katalogové listy účastníkov akreditovaného vzdelávania, kde evidujeme, nemo a priezvisko, dátum a miesto narodenia a podpis účastníka.

Je potrebné takýto IS v provm a v druhom prípade registrovať, či by sme sa mohli zariadiť podľa toho, že osobné údaje evidujem na základe iného zákona ako zákona o ochrane osobných údajov.

Vopred ďakujem za prečítanie môjho problému aj za reakciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Dobrý deň,
    ide o dva procesy, ktoré sú obsahom (takmer) totožné, ale majú odlišné právne základy.
    V prípade akreditovaného vzdelávania je právnym titulom osobitný zákon - zákon 568/2009 v znení noviel v spojení s vykonávacou vyhláškou MŠ SR 97/2010. Spracúvajú sa údaje: meno, priezvisko, podpis a dátum narodenia účastníka.
    V prípade neakreditovaného vzdelávania je právnym titulom buď súhlas dotknutej osoby alebo môže ísť o spracovanie pre potebu plnenia zmluvy (podľa toho mála, čo viem, by som sa prikláňal skôr k tej zmluve). Zoznam spracúvaných údajov by mal byť určený dohodou s účastníkom.
    V každom prípade by som kvôli 2 rozličným právnym základom rozlíšil 2 účely spracovania (a 2 informačné systémy). Akreditované vzdelávanie iba zaevidovať, neregistrovať. Neakreditované vzdelávanie - vzhľadom na obmedzené informácie neviem zareagovať presnejšie (skôr by som odhadoval, že tu asi bude povinnosť registrácie).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška právny titul = právny základ
    eLKa:) Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Skutočne si veľmi vážim Vašu pomoc.
    eLKa:) Ešte by som sa chcela spýtať, či tej registracii neakreditovaného vzdelávania by som nevyhla napr. keby som nezbierala dátumy narodenia. O účastníkoch by sme vedeli iba ich meno a priezvisko.
    Ing. Ľubomír Janoška 1/ Vďačne
    2/ Pre (základnú) registráciu nie je rozhodujúce, či spracúvate aj dátum narodenia. Možno by ste sa mohli vyhnúť registrácii "cez zodpovednú osobu" - ak by ste mali aspoň 20 oprávnených osôb, museli by ste mať zodpovednú osobu za dohľad a potom by ste nemuseli registrovať IS.
      zbaliť

    Správne zaradenie IS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.