Zavrieť

Porady

Narok na materske

Dobry den, prosim o radu. V novembri som ukoncila PP a zistila som neskor, ze v case ukoncenia som bola uz tehotna. Som teda v 8-mesacnej ochrannej dobe a budem mat narok na materske z mojho prijmu? Viem este urobit nieco aby moj narok na materske bol vyssi? Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Už nič. Lebo každým poistením by si si zrušila OL zo zamestnania ...
    jedine že si v 6-8t a prihlásiš sa na DNP VZ 1179eur a mesačne sa platí 414,41 eur.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ekonomka29 Dakujem za odpoved. To je moc, nebudem to teda riesit a matersku mi budu pocitat z roku 2013?
    veronikasad Ano, ak na materskú nastúpiš v roku 2014. Treba dať pozor, že ochrannú lehotu ruší aj práca na dohodu.
    ekonomka29 Samozrejme, dakujem za odpoved.
    ekonomka29 Dakujem za odpoved. Este ma napadla jedna vec ohladom materskej. Kedze som neodpracovala rok 2013 cely, ako mi budu pocitat matersku?
    veronikasad Kolko trval pracovný pomer (uveď presné dátumy) ? Máš splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch ?
    ekonomka29 P0 trval sest rokov , takze podmienku splnam
    veronikasad Materské bude 65 % denného vymer.základu. Nem.poistenie nemusí trvať celý rok. Pri novom zamestnaní musí trvať aspoň 90 kal. dní - čo nie je tvoj prípad.

    DVZ = súčet mesačných VZ na nem.poistenie/počet kal.dní trvania poistenia (príp. doba PN-ky je vylučitelná doba).
    ekonomka29 Len neviem ci mi budu kratit matersku ked som skoncila v novembri, momentalne som na urade evidovana, a som na PN.
    Xanti Nebudú , nikdy nekrátia... len musíš nastúpiť na MD presne 6t pred termínom pôrodu, nemôžeš nastúpiť ani skôr ani neskôr ... a v čase OL ak onemocnieš môžeš ísť na PN ...
    ekonomka29 To znamena ze mam aj narok na vyplatu nemocenskeho az do dna odchodu na matersku?
    Katy a R na nemocenskú dávku by si mala nárok - ak lekár uzná, že si DPN .. a samozrejme príslušné tlačivo! (tehotenstvo nie je choroba) - si už vypísaná (odovzdala si v SP DPN?)
    ekonomka29 Vylucitelna doba PN pocas trvania PP ci aj PN po skonceni PP je vylucitelnou dobou ?
    veronikasad Len počas trvania prac.pomeru. Počas evidencie na UP nie si nemocensky poistená
    ekonomka29 Tak dakujem za odpovede...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.