Zavrieť

Porady

oprava tovaru

chcela by som sa opýtať, mám bazár/second hand a veci, ktoré skupujem niesú stále v 100% stave, treba ich vyprať, zašiť, dať opraviť ku krajčírke ako napr. zips, kožu namazať či vyšistiť dokonca zafarbiť, a zaujíma ma či sa vôbec môže tovar takto "opravovať". A taktiež ak áno môžem si teda veci, ktoré som vyvinula na opravu dať do nákladov? Ako prací prášok, veci na čistenie kože, farbu na kožu či krajčírku. Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    To mi nepripadá ako nákup a predaj tovaru, ale výroba vecí čistých funkčných a predajných zo špinavých nefunkčných a nepredajných. Vrátane kooperačných opráv od krajčírky. Do nákladov môžeš dať všetko, čo si vynaložila na dosiahnutie zdaniteľných príjmov, ak to zákon inak neobmedzuje ... a toto v zdôvodnenom rozsahu neobmedzuje ... teda môžeš. Ale ... nebolo by ľahšie, ak by si predávajúcemu povedala ... rada vám to zoberiem do predaja, ak mi to donesiete opraté, zašité a s ošetrenou kožou ? Lebo takto vám musím znížiť výkupnú cenu ? Ale ... aj tvoja alternatíva je inak priechodná. Ibaže veci spôsobilé na okamžitý predaj by som viedol ako tovar a tie, ktoré treba pred predajom ošetriť, ako materiál na výrobu a predaj výrobkov z repasovania. Prášok a farby a služby krajčírky ako výrobnú spotrebu. Lebo tovar, je tovarom vtedy, ak sa predáva v nezmenenej podobe. Krájanie salámy u mäsiara nie zmena podoby tovaru, ale obložený chlebík je už výrobok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.