Zavrieť

Porady

Chyba v účtovaní SF

Na účte 472 mám sumu 9078Sk a na účte sociálneho fondu mám sumu 704Sk ako to mám účtovne vysporiadať?Asi sa niekde v minulosti stala chyba a bolo to zle naúčtované.Zruším to 474/648 alebo ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Na účet sociálneho fondu pošli toľko koruniek, aby ti to sedelo s účtom 472.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    zuzana
    A skadiaľ ich pošlem z účtu riadneho odkiaľ robíme úhrady faktúr a tak?
    Áno, buď ich prevedieš z účtu, alebo z pokladne.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ja vôbec tomuto sociál.fondu nechápem.Keď napr.mám samos.vedení účet SF.Mám tam 221030 5000Sk a na 472 napr.5000Sk, potom spravím výber z BÚ 3000Sk to je 211/221030 a kúpim poukážky 472/321 3000Sk a keď napr. platím zo SF prípl.na stravné a to sa účtuje 472/213 napr.100Sk, tak mi to potom z účtom 221030 teda tá 472 nesedí???Ako sa to potom vyrovnáva?
    A ako je to ak s.r.o. nevedie účet SF iba účet 472 potom ak nakúpi poukážky tak to nakúpi z čoho?????Vysvetlite mi to niekto, prosím......

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    No máš dva spôsoby v s. r. o.
    1. Vedieš v banke účet SF, ktorého zostatok sa ti rovná zostatku na 472. Len si prevádzaš čiastky medzi účtami, alebo pokladňou a účtom SF.
    2. Alebo nevedieš účet SF v banke, a máš len 472. Keď nakupuješ niečo a hradíš to zo sociálneho fondu tak účtuješ 472/211(221)

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Aha už tomu rozumiem si super díky.Ešte jeden dotaz keď robím teraz uzávierku a za rok 2005 mi tie dva účty nesedia teda 472 a 221030, je to veľká chyba a keď to dorovnám v roku 2006???

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    zuzana
    Aha už tomu rozumiem si super díky.Ešte jeden dotaz keď robím teraz uzávierku a za rok 2005 mi tie dva účty nesedia teda 472 a 221030, je to veľká chyba a keď to dorovnám v roku 2006???
    No mne 472 s účtom v banke k 31.12. nesedí. Lebo 31.12. ešte naúčtuješ na 472 tvorbu SF, ale prevod peňazí uskutočňuješ až v januári. Takže určite tam rozdiel je.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    No len ja tam nemám taký rozdiel ale rozdiel 9000Sk, čo som účet 221030 nedoplňala z účtu.Ja som nevedela že sa to môže doplňať z riadneho účtu, aby sa to vyrovnalo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.