Zavrieť

Porady

malý nedoplatok na faktúre

Čo môžem urobiť s malým nedoplatkom na vydanej faktúre? Je to 2,65Eur. Môžem ho len tak zaokrúhliť? Na aký účet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie je to malý nedoplatok, ale centové vyrovnania účtujeme na 548 alebo 648.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    psps Splatnosť bola 5/2013, dosť blbé aby som volala zákazníkovi. Čo s tým môžem spraviť, aby som to vymazala z neuhradených pohľadávok?
    Tweety Bolo to potrebné riešiť už vtedy, keď ju uhradil. To z mája nie je účtovný prípad zaúčtovaný?
    psps Presne tak a ešte som sa tam pomýlila, lebo je to z mája 2012. Keby to bolo z mája tohto roku, tak tam proste zavolám ale po takom čase... to je už dosť blbé. A teraz neviem čo s tým?
    Tweety No, veď som napísala, aký je postup.
    psps Asi som nepochopila. Takže aj keď to nieje centový nedoplatok, tak môžem na 648 ? Ešte raz ďakujem
    mojto nie, centové sa účtujú na 648 resp. 548
    2,65 nie je malý nedoplatok (takmer 80 Sk), treba evidovať ako pohľadávku, ak nezaplatia, potom odpis nedobytnej pohľadávky, samozrejme nedaňový
    Tweety Ale dala by som to na daňové neuznaný rozdiel.
    Mária1412 prečo nedaňový?
      zbaliť

    malý nedoplatok na faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.