Zavrieť

Porady

Osobná asistencia-môžu sa uplatňovať aj v r.2014 paušalne výdavky 40% ?

Dobrý deň, poradí niekto? Robím os.asistentku prvý rok, nabudúci rok v marci DP..Neviem čo všetko si môžem dať do výdavkov,či sa ešte môžu 40% pauš.výdavky...??? A taktiež aj Nezdanit.čiastka? Ďakujem krásne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Môžeš si uplatniť paušálne výdavky, ak sa mýlim nech ma niekto opraví. Nepíšeš, či máš prijmi len z tejto asistencii, alebo aké iné? Ak máš len z osobnej asistencii a tvoj príjem nepresiahol sumu 1867,97 tak daňové nemusíš podať.
    paula2 Ďakujem, už mám urobené DP FO "B" ... ešte raz vďaka za odpoveď.
    Katy a R !! .. no vidíš, ako "promptne" sme ti odpovedali (tiež som si ten vlaňajší dátum nevšimla)! - snáď sa dakomu zíde ....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marekmisko Rad by som sa este informoval, ak sa priklada k DP potvrdenie o vyplatenych odmenach OA, tak v plnej sume, alebo uz znizene o pausalne vydavky ??? Dakujem, Marek.
    Katy a R do DP uvádzaš aj celý príjem aj výdavky prislúchajúce k tomu príjmu! A ŤZP osoba dáva predsa doklad, koľko asistentovi vyplatila v skutočnosti!
    marekmisko Aha, tak sa na to pozriem, este som to nevyplnal. Dakujem, Marek.
    Katy a R tak veru - treba dobre prečítať poučenie k vyplneniu DP
    marekmisko Dakujem. Este aj tak nieco. Chcela mi pomoct uctovnicka z podanim DP, ked som jej vravel, ze som osobny asistent a spominala vyplnit DP "A" a tu sa pise DP " B", takze ocividne s tym asi nema ziadne skusenosti.Takze si to budem musiet vypisat asi sam Aj tak dakujem, za rady a za uzitocne informacie v tychto prispevkoch.
    veronikasad Príjem z OA je príjmom z § 6, preto musíš podať DP typu B.
      zbaliť

    Osobná asistencia-môžu sa uplatňovať aj v r.2014 paušalne výdavky 40% ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.