Zavrieť

Porady

Ukoncenie platcovstva DPH a zasoby na sklade

podnikala som v oblasti vyroby textilu a v sucasnosti podnikam ako sprostredkovatel. Chcela by som ukoncit platcovstvo dph ale mam na sklade stare zasoby vyrobeneho a nepredaneho tovaru. Tovar je uz v sucasnosti nepredajny. Ked ukoncim platcovstvo dph, musim ho dodanit? Ak ano, tovar uz neviem predat, mozem ho hodit rovno do kontajnera, vedeli by ste mi poradit ako ho uctovne "zlikvidovat" aby som ho nemusela zdanit dph? Napriklad darovat na charitu a podobne. Material na vyrobu som prevazne nakupovala v zahranici. Tovar ktory mi ostal na sklade je v hodnote cca 8000 eur. Este by som sa chcela opytat, ako je to v sucasnosti, aky obrat musim mat aby som bola povinny platca DPH? Za odpoved vopred velmi dakujem
Naposledy upravil Kapustovna : 26.11.13 at 14:03
3 komentárov     zbaliť
tictac7 ...a kde je otázka?
tictac7 ...asi o akú sumu v Tvojej OC cene sa jedná?
Kapustovna v skladovych cenach cca 8000 eur
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...hmm 8.000 je viac ako dosť... neviem, z akého dôvodu môže byť textil nepredajný... Ak Ti ostanú zásoby, musíš ich dodaniť. Ak daruješ, tiež musíš daň odviesť.... Ak predáš za zníženú cenu, odvádzaš daň len z predajnej ceny....


    §4 - obrat 49 790 eur
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kapustovna Dakujem. Tovar je nepredajny z toho dovodu, ze boli spravene zle strihy, su to nenositelne kusy, jedna sa o spodnu bielizen a lezi mi skladom uz 7 rokov. Takze ak tomu spravne rozumiem, lepsie je to predat za symbolicku cenu ako darovat napr. charite, ano?
    tictac7 tak
    Dáša_ Normálne to predaj ako handry na kilá. Ideálne, ked to aj preženieš cez registračku.
      zbaliť

    Ukoncenie platcovstva DPH a zasoby na sklade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.