Zavrieť

Porady

Vyrovnanie prijatého preddavku.

Vie mi niekto poradit, ako si mam vyrovnat prijatý preddavok na BU,ked vystavená zal. faktura bola uz 12/2012, preddavok prijali na účet 01/2013 (danovy doklad k prijatej platbe vystaveny) ale samotna sluzba sa nakoniec neuskutocnila a ani sa neuskutocni, nakolko z ich strany uz nie je zaújem - teda doteraz nebola vystavena ostra faktura. Ucet 324 si mozem vyrovnat cez ID, alebo je nutne vystavit ostru fakturu s celkou sumou uhrady 0,00? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v prvom rade treba vrátiť peniaze, potom vystaviť dobropis.
    doplním,
    ak bol za tie peniaze urobený grafický návrh a v tejto fáze skončila spolupráca, tak peniaze netreba vrátiť, ale vystaviť ostrú faktúru s rozpisom DPHčky aj zo zálohy a k úhrade nula.
    Zaúčtovaním faktúry a jej vyrovnaním zo zálohy bude celý obchod uzavretý.
    Naposledy upravil KEJKA : 27.11.13 at 09:46
    AndrejkaZ ale oni tie peniaze nechcu, proste skoncili s firmou, ktora im mala robit stranku komunikaciu a viac sa neozvali...a zrazu uz maju stranku novu od niekoho ineho...aj tak treba vratit a vystavit dobropis?
    tictac7 ... v rovnakom čase som písala koment v tom istom znení....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AndrejkaZ Ide o 200,00 Eur. Bola podpisana zmluva, v ktorej je uvedene, ze zaplatia preddavok, aby sa dalej mohlo pokracovat v spolupraci. Firma spravila graficky navrh stranky, cize oni to chapu tak, ze za to objednavatel zaplatil 200,00 Eur. Dalej komunikovali uz len ustne po telefone a islo to do stratena...a zrazu si tu stranku dali urobit niekomu inemu. Tak teraz neviem, ci ozaj vratit a urobit dobropis ako mi radi Kejka, alebo si to mozem vyrovnat nejako cez ID. V podstate oni ten cas tomu naozaj venovali a graficky navrh spravili a zaplatili im za to tych 200,00 Eur. Poradite mi prosim?
    KEJKA doplnila som odpoveď.
    tictac7 no, ale my nevieme, či bola alebo nebola poskytnutá služba, resp. jej časť. To musíš Ty vedieť. V prípade, že bola poskytnutá služba, resp. jej časť, túto treba riadne vyfakturovať a vo faktúre odpočítať uhradenú zálohu. Ty si nemôžeš niečo urobiť len tak podľa seba cez ID. Im to predsa tiež visí na 314 a potrebujú to zlikvidovať....
    AndrejkaZ Dakujem velmi pekne za odpovede a rady. Ano sluzba bola z casti poskytnuta, kedze ten pozadovany graficky navrh spravili, na to maju aj dokaz. Este raz dakujem, spravime ostru fakturu s vyrovnanim zo zalohy a tym uzavru obchod, kedze to dalej nepokracuje.
      zbaliť

    Vyrovnanie prijatého preddavku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.