Zavrieť

Porady

Realitná kancelária

Obraciam sa Vás s prosbou o poskytnutie informácií, nakoľko mi nedokázali poskytnúť adekvátne informácie na živnostenskom úrade. Môj manžel si zakladá ako právnická osoba realitnú kanceláriu, kde zodpovedným zástupcom som ja ( manželka), nakoľko som on nespĺňal zákonnom stanovené požiadavky. Bolo mi povedané, že ako právnická osoba musí mať so mnou podpísanú pracovnú zmluvu (nestačí len napr dohoda?). A ak musím byť v pracovnom vzťahu, do koľkých dní od schválenia na živnostenskom úrade je potrebné sa nahlásiť na zdravotnej a sociálnej poisťovni, alebo je jedno, kedy uzavriem pracovný pomer a nezáleží na tom, odkedy má na to živnosť(mám na mysli, kedy mu pridelili viazanú živnosť)?
Ďakujem Vám veľmi pekne.
Usporiadat
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň, informovali Vás správne.

Musíte mať pracovný pomer so spoločnosťou Vášho manžela.
Ohlasovaciu povinnosť musí novozaložená spoločnosť splniť do 8 dní od vzniku pracovného pomeru.

Keďže oprávnenie vykonávať živnosť vznikne spoločnosti až registráciou do obch. registra, prihlásenie bude realizovať novovzniknutá spoločnosti.

Ako vhodné riešenie sa mi javí - určiť deň vzniku pracovného pomeru v zmluve ako deň registrácie spoločnosti do obchodného registra. T.j. podať návrh do OR napr. s dátumom zápisu 1.1.14, v pracovnej zmluve dohodnúť deň nástupu do práce (čo je deň vzniku prac. pomeru) na 1.1. 14 a ohlasovaciu povinnosť splniť najneskôr 9.1.

Pekný deň
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorej prostredníctvom zabezpečuje odborné vykonávanie činnosti počas prevádzkovania živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť v pracovnom pomere k podnikateľovi, to neplatí ak je ním za podmienok upravených osobitným zákonom manžel (manželka) a lebo príbuzný v priamom rade. Ja by som odporučila aby manželka bola konateľka a nemusí byť v pracovnom pomere.
0 0
erika79 erika79

erika79 je offline (nepripojený) erika79

Ďakujem Vám za vaše odpovede.

Pekný deň
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať