Zavrieť

Porady

Vyhlásenie o dani z príjmov

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, zamestnal som zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti, a ako je to teraz s preddavkom na daň. Ak mu dám vypísať tlačovo vyhlásenie o dani s príjmov, a to aj napriek tomu ze nie som platcom DPH? , a to vyhlásenie je potrebné odovzdať na daňový úrad?

Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    - vyhlásenie, ktoré podpisuje zamestnanec, na základe ktorého si uplatňuje NČZD a DB nemá nič spoločné s DPH
    - vyhlásenie si nechávaš Ty
    - zamestnanec môže mať v jednom mesiaci takéto vyhlásenie podpísané len u jedného zamestnávateľa - píšeš, že sa jedná o DoPČ, nemá aj iného zamestnávateľa?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anonym123 Nie nemá jedine u mňa je zamestnaná na DoPČ, ineho zamestnavateľa nemá.
    Takže ak tomu správne rozumiem stačí ak mne vyplní tlačivo a potom si môže rovno uplatniť NČZD? a nič viac k tomu netreba?
    tictac7 ...som si Tvoj profil pozrela... nejedná sa náhodou o Tvoju mamu? nie je poberateľkou starobného alebo predčasného starobného dôchodku?
    anonym123 ano jedna sa o nu.... nie je poberateľkou žiadneho dôchodku, jedine pobera prispevok v nezamestnanosti, ale jej prijem nepresahuje stanovenú sumu aby o ten prispevok prisla
    tictac7 o.k. tak je všetko v poriadku. To ja len tak pre istotu....
    anonym123 ďakujem ti za radu veľmi si mi to uľahčil
      zbaliť

    Vyhlásenie o dani z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.