Zavrieť

Porady

PN po ukončení pracovného pomeru

Dobrý deň, menilo sa niečo na výplate PN po ukončení pracovného pomeru? Stalo sa mi, že pracovník po skončení pracovného pomeru nastúpil na PN a majiteľ niesol tlačivo PN na sociálnu poisťovňu a tam mu povedali, že prvých 10 dní platí zamestnávateľ, neviem či mi niečo uniklo, alebo natrafil na niekoho, kto to neovláda. Ďakujem.
veronikasad Kedy skončil pracovný pomer a kedy bol začiatok PN-ky ?
Ak PN začala do 7 kal.dní, nemocenské od prvého dňa vypláca SP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, ak už v čase vzniku DPN nie je vaším zamestnancom, nemocenské od prvého dňa prepláca SP. Zamestnáv. už s jeho PN nemá nič. Všetko rieši bývalý zamestnanec sám.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ináč s tým som sa stretla aj ja, čítala som o pár prípadoch kedy dokonca zamestnávateľ naozaj aj vyplatil tých 10 dní PN a pritom neoprávnene ... lebo v SP povedali, že to musí zaplatiť.

    A ked si spomínam, i ja ked som šla PN zaniesť po skončení PP na SP, tak ma chceli odlifrovať, že zamestnávateľovi mám odniesť, tak som len sucho oznámila, že nie som zamestnaná a že si uplatňujem PN z OL .. a vtedy bolo po probléme. Len to, že ludia sa nevedia obrániť tak potom vznikajú riadne nedorozumenia ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jaanna pracovný pomer ukončil 31.10.2013 a PN má vystavenú 04.11.2013
    Xanti PN si mal sám pracovník odniesť na SP, vy ako fy s tým už nič nemáte ...
    jaanna Ďakujem, za odpovede, môj názor je taký istý, no a zamestnanec PN doniesol a už mu ho prevzali vo firme, takže už to asi nebudú viac riešiť
    Katy a R ale veď nič strašné sa nestalo, keď už aj zamestnávateľ prebral - len to hneď postúpi na SP (červené tlačivo) - a tá mu bude platiť nemocenskú dávku od prvého dňa.
    veronikasad Do kolonky "naposledy pracoval" je dobré napísať "pracovný pomer ukončený dňa ..." - ak sa PN-ka dostane k zamestnávatelovi
      zbaliť

    PN po ukončení pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.