Zavrieť

Porady

Mzda pri ukončení pracovného pomeru

Prosím Vás, 16.10.2005 (v nedeľu) mi zamestnanec končí trv.pracovný pomer, jedná sa mi o mzdu za september: Kedy musím spraviť mzdu za september, keď ju robievame ku koncu mesiaca? Musím ju ešte dnes (v piatok)? A mzdu za polovicu októbra do akého termínu musím spraviť po ukončení pracovného pomeru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Prosím Vás, 16.10.2005 (v nedeľu) mi zamestnanec končí trv.pracovný pomer, jedná sa mi o mzdu za september: Kedy musím spraviť mzdu za september, keď ju robievame ku koncu mesiaca? Musím ju ešte dnes (v piatok)? A mzdu za polovicu októbra do akého termínu musím spraviť po ukončení pracovného pomeru?
    Pri skončení zamestnania mu vyplatí v deň skončenia zamestnania, ak sa nedohodli inak §129 odst.3 ZP

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Najlepšie urobím, keď mu do dohody o skončení prac.pomeru dám jeden odstavec o náhrade mzdy, napr. na 17.10.2005?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Najlepšie urobím, keď mu do dohody o skončení prac.pomeru dám jeden odstavec o náhrade mzdy, napr. na 17.10.2005?
    Nie je to náhrada mzdy, je to vyplatenie mzdy- splatnosť. Nemusí to byť uvedené v dohode ale môže, postačí aj ústny dohovor o výplate mzdy.

    mimuška je offline (nepripojený) mimuška

    mimuška
    Tweety
    Nie je to náhrada mzdy, je to vyplatenie mzdy- splatnosť. Nemusí to byť uvedené v dohode ale môže, postačí aj ústny dohovor o výplate mzdy.
    to som si aj ja myslela,ale prišli pracovníčky akcie Víchor a ubezpečili ma,že to musím mať na papieri (netuším ale kde to vyčítali :-) )
    takže teraz mi podpisujú dohodu o termíne výplaty
    nepôjdem predsa proti víchru....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mimuška
    to som si aj ja myslela,ale prišli pracovníčky akcie Víchor a ubezpečili ma,že to musím mať na papieri (netuším ale kde to vyčítali :-) )
    takže teraz mi podpisujú dohodu o termíne výplaty
    nepôjdem predsa proti víchru....
    Tvoj problém bol asi pravdepodobne v tom, že si nemala dátum splatnosti mzdy uvedený v pracovnej zmluve,toto tam musí byť. Ale o pri skončení PP je to iné, veď predsa každý končí iným dátumom, ako by si to dávala do PZ?

    mimuška je offline (nepripojený) mimuška

    mimuška
    Tweety
    Tvoj problém bol asi pravdepodobne v tom, že si nemala dátum splatnosti mzdy uvedený v pracovnej zmluve,toto tam musí byť. Ale o pri skončení PP je to iné, veď predsa každý končí iným dátumom, ako by si to dávala do PZ?
    asi sme sa nerozumeli
    vadilo im,že pri výstupe má nárok na výplatu v deň výstupu a že ja nemám písomnú dohodu,že zamestnanec súhlasí s iným termínom
    veď keď má výpoveď ,tak výplatný termín je bezpredmetný - má nárok na mzdu hneď pri výstupe

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mimuška
    asi sme sa nerozumeli
    vadilo im,že pri výstupe má nárok na výplatu v deň výstupu a že ja nemám písomnú dohodu,že zamestnanec súhlasí s iným termínom
    veď keď má výpoveď ,tak výplatný termín je bezpredmetný - má nárok na mzdu hneď pri výstupe
    Súhlasím, len že nemusí ju mať vyplatenú v deň ukončenia PP ak sa dohodli inak,ako som už uviedla a nikde v ZP nie je uvedené, že iný termín musí byť dohodnutý písomne.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    V podstate by som aj súhlasila s tým, že dohoda nemusí byť písomne, ale jeden náš zákazník už dostal za to pokutu.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Pravdepodobne sa neodvolal, ale ja tieto veci vo firme nesledujem. Ale ak by sa mal odvolať, zrejme by musel mať "svedectvo" zamestnanca. Myslím, že je lepšie takýmto zbytočným problémom predchádzať písomnou dohodou.

    Mzda pri ukončení pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.