Zavrieť

Porady

Problém s notebookom pri záťaži.

Od nedávna mi začal blbnúť notebook pri záťaži. Zopár krát sa mi to stalo aj v lete pri vysokých teplotách. Prejavuje sa to tak, že napríklad pri hraní hier (napr CSS) mám normálne 56 FPS ale v určitých intervaloch (od 2 min do 20 sec) mám veľký framedrop na 16 FPS (asi na 3-5 sec). Neviem či je to teplotou (prehrievaním) alebo bude chyba niekde inde. Dosť je mi divné, že keď hrám aj nenáročnú hru ako je Counter Strike: Source tak sa to prejavuje. To isté sa deje pri hraní Battlefield 4 čo mi úplne znemožňuje hrať hry žánru FPS.

Notebook je ešte v záruke takže reklamácia je možná.

ASUS k75vj
CPU: Intel(R) Core(TM) i7-3610QM CPU @ 2.30GHz Turbo Boost 3.30GHz
GPU: NVIDIA GeForce GT 635M 2GB
RAM: 8 GB
HDD: Seagate 1000 GB

Ďalšie informácie po požiadaní doplním.
Naposledy upravil Vakos_SK : 28.11.13 at 20:46
temperatures 4 – kópia.png  
temperatures 2 – kópia.png  
MSI.PNG  
Teploty – kópia.png  
temperatures 3 – kópia.png  

Teploty 2 – kópia.png  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ja by som to tipol na prehrievajucu sa grafiku
    skus stiahnit msi afterburner a nechat ho bezat pocas hrania,
    z grafu by sa malo dat potom vycitat ci ti po prekroceni urcitej teploty spadnu takty grafiky
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vakos_SK Je tam nejaky podtakt. Lebo zaklad som mal 797 a potom bol drop na 199. Snímok z grafu som pridal ku ostatným hore myslím že je tretí
    Vakos_SK Dá sa to teraz nejako vyriešiť?
    mecky aky to bol casovy usek hrania? ten obrazok zase nevyzera az tak zle, je tam len jedno podtaktovanie, zhoduje sa to s tym ked sa hra zasekala?
    inak teploty mas celkovo vysoke, ako na cpu tak na grafike,
    teoreticky mozes skusit reklamovat notebook s tym ze sa prehrieva
    prakticky mozno trochu pomoze chladiaca podlozka
    napr nieco taketo http://www.alza.sk/coolermaster-note...44.htm#recenze
    Vakos_SK Hral som iba chvíľu len na test kým sa to raz neseklo a hneď som to odfotil. Tak ak je možnosť reklamovať tak to aj čím skôr spravím lebo hranie už je prakticky nemožné
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    O tomto sa tu už napísal skoro celý román.
    Ja sa len spýtam - kontroluješ si vôbec, v akom stave a čistote je noťas? Robíš pravidelne kontrolu uložených súborov, čistenie registrov, defragmentáciu?
    Pokiaľ hráš aj multiplayer - máš dostatočne rýchle pripojenie?

    Pokiaľ máš na toto odpovede NIE - tak sa najskôr postaraj o stroj a potom tu "vyplakávaj".........
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vakos_SK Hardware je úplne čistý lebo včera som ho mal otvorený a čistil som ho. Softwarové hĺbkové čistenia robievam priemerne raz raz do 2 mesiacov a rýchle čistenie pri každom vypínaní PC (stará sa mi o to advanced system care). Odstraňuje malware, chyby registrov, problémy súkromia, zbytočnosti, problémi pripojenia, maže neplatných zástupcov, defragmentuje registre, rieči problémy s výkonom, chyby prehliadača, chyby disku, bezpečtnostné diery, fragmenty disku. Tak toto všetko sa čistí pri vypínaní.
    misoft Hraješ on-line? Tak si potom pozri, či nekolíše pripojenie.
    Vakos_SK Online hrávam ale málo kedy a stáva sa to aj v singleplayeri tak to asi bude Grafickou ako písal mecky len čo teraz s tým?
      zbaliť

    Problém s notebookom pri záťaži.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.