Zavrieť

Porady

Problém s notebookom Asus

Zdravím... Mal by som otazku ohľadom notebooku ASUS A7Tc. Mám taký problém, že zrazu zničoho nič sa na druhý deň na obrazovke každý druhy stĺpec pixelov sa premenil na ciernu. Po preinstalovani Windowsu asi tak na 2min chyba sa odstanila, ale potom tie iste pixely ktore boli cierne, teraz su biele. Neviem v com moze byt problem. Záruku uz na to nemam, notebook bol uz dvakrat v servise, vymenili zakladnu dosku a obrazovku. Dalšia vec, po zapnuti kontrolka zapnutia rozsvieti aj ventilator hučí ale po 2-5sec automaticky vypne. Treba 2-3krat zapnut kym normalne zapne.

Včom asi bude chyba podla Vás?...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Skús si meniť rozlíšenie na grafike ako sa menia tieto pixely.Tie vadné pixely sú tam od začiatku ,alebo až keď nabehne Win.Ináč veci sa kazia z ničoho nič ako píšeš.

    johny999 je offline (nepripojený) johny999

    johny999
    Sú to tam aj v Biose vlastne všade, keď si dám hocijaké rozlíšenie, vždy každý druhy stĺpec je čierny. Na 1440x900 je to strašné, text je úplne rozmazaný. Na najmenšom sa to dá este tak nejak precitať čo je na obrazovke.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    johny999 Pozri príspevok
    Sú to tam aj v Biose vlastne všade, keď si dám hocijaké rozlíšenie, vždy každý druhy stĺpec je čierny. Na 1440x900 je to strašné, text je úplne rozmazaný. Na najmenšom sa to dá este tak nejak precitať čo je na obrazovke.
    Vadný displej.

    Každý LCD monitor má povolený počet vadných pixelov ,alebo subpixelov pri určitom rozlíšení.Samozrejme sú LCD , pri ktorých výrobca garantuje aj pri jednom pixely výmenu monitora ,ale je ich málo.To platí aj pri notebookoch.Takže je iba na šťastí , aký monitor , alebo notebook kúpiš , do akej skupiny ho výrobca zaradí s povoleným počtov pixelov.

    Ak si notebook napojíš na LCD monitor a tam pôjde obraz v poriadku ,tak určite je grafika v poriadku.
    Naposledy upravil Vlado40 : 14.02.10 at 12:41

    johny999 je offline (nepripojený) johny999

    johny999
    pripojil som externu obrazovku na notebook, skusal som dualview, clone ale nic, externa obrazovka ostala cierna. tak to asi bude vadna grafika. mám tam nVIdiu go7600. dá sa to nejak vymenit? alebo nieco s tym robit?

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    Odisla ti grafika .... v Cechach sa tym zaoberaju ... aj mne sa neico pdoobne stalo .. bduem posielt tento mesiac asi

    Problém s notebookom Asus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.