Zavrieť

Porady

Prefaktúrácie cez rok

Prosím o radu: Nemám ročné vyúčtovanie plynu od SPP za rok 2005, ktoré bude až v 9/2006. Po telefonickom dohovore viem stav plynomeru k 31.12.2005 a tak zhruba viem presne odhadnúť spotrebu plynu. V jednom prípade mi vyšiel nedoplatok cca 8.000,- a v druhom preplatok 25.000,-.
Budem to účtovať na 323 alobo 326 ? Ale toto vyúčtovanie potrebujem prefakturovať ďaľšej firme, ktorú tiež účtujem. Mám túto prefakturáciu časovo rozlišovať? Kedy to bude môj výnos v 1. firme, v roku 2005 alebo 2006 ? Ako to časovo rozlíšim v 2. firme? Chcela som to nechať tak, s tým že v r.2006 to budem riešiť pripočítateľnými položkami, ale nedá mi to spať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Nataly
    Prosím o radu: Nemám ročné vyúčtovanie plynu od SPP za rok 2005, ktoré bude až v 9/2006. Po telefonickom dohovore viem stav plynomeru k 31.12.2005 a tak zhruba viem presne odhadnúť spotrebu plynu. V jednom prípade mi vyšiel nedoplatok cca 8.000,- 552 / 323
    a v druhom preplatok 25.000,-. 315 / 502
    Budem to účtovať na 323 alobo 326 ? 326 je v prípade presnej sumy.
    Ale toto vyúčtovanie potrebujem prefakturovať ďaľšej firme, ktorú tiež účtujem. Mám túto prefakturáciu časovo rozlišovať? áno
    315/502 - nie je to váš náklad, kedže vystavuješ faktúru na inú firmu, tak si skoriguj vlastné náklady na spotrebu.
    502 / 325 zo sumy cca 25000, lebo to je ten očakávaný dobropis


    Kedy to bude môj výnos v 1. firme, v roku 2005 alebo 2006 ? Ako to časovo rozlíšim v 2. firme? Chcela som to nechať tak, s tým že v r.2006 to budem riešiť pripočítateľnými položkami, ale nedá mi to spať.
    ak všetku energiu refakturuješ, tak to nemá prakticky dopad na HV. Ale ak z tej sumy niečo patrí 1. firme, tak to treba urobiť.
    prajem ti kludné spanie

    Prefaktúrácie cez rok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.