Zavrieť

Porady

Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Od výšky tvojho príjmu = tržieb závisí povinná registrácia v SP. A od výšky zisku výška vymeriavacieho základu.

Pre povinnú registráciu je dôležitý príjem 12*402,50€ - bez ohladu na počet mesiacov podnikania. Ak ho prekročíš, od 1.7.2014 sa staneš povinným platitelom odvodov do SP
0 0
Michal.novo Michal.novo

Michal.novo je offline (nepripojený) Michal.novo

príjem 12*402,50€ za rok ? alebo ? a ked ten limit neprekrocim ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Michal.novo
príjem 12*402,50€ za rok ? alebo ? a ked ten limit neprekrocim ?
za kal. rok (bez ohladu na počet mesiacov podnikania). Môžeš ho dosiahnuť aj za jeden mesiac. Ak príjem neprekročíš, odvody do SP od 1.7.2014 platiť nebudeš
0 0
Michal.novo Michal.novo

Michal.novo je offline (nepripojený) Michal.novo

ak je to v hrubom tak to urcite prekrocim ..ako to mam spravit aby som platil co najmenej do SP? musim mat co najmensie prijmy ? alebo teraz mi to vyjde ze budem asi v strate na konci UO
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Michal.novo
ak je to v hrubom tak to urcite prekrocim ..ako to mam spravit aby som platil co najmenej do SP? musim mat co najmensie prijmy ? alebo teraz mi to vyjde ze budem asi v strate na konci UO
Neviem čo rozumieš "v hrubom" . Sú to tržby cez ERP a uhradené faktúry. Ak príjem prekročíš a budeš strate, odvody budeš platiť z min. vymer. základu, ktorý je od 1.1.2014 402,50€ mesačne.
0 0
Michal.novo Michal.novo

Michal.novo je offline (nepripojený) Michal.novo

mam autodopravu cize mam len vystavene , uhradene faktury, blocky z nafty a ostatne pokladnicne doklady ...cize nechapem ci tych 12*402,50€ je v "hrubom" bez odpocitania nakladov alebo v cistom..prepac
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Michal.novo
mam autodopravu cize mam len vystavene , uhradene faktury, blocky z nafty a ostatne pokladnicne doklady ...cize nechapem ci tych 12*402,50€ je v "hrubom" bez odpocitania nakladov alebo v cistom..prepac
Po tretí krát zopakujem - je to suma uhradených vystavených faktúr v roku 2013.

Ak si písal, že budeš v strate, odvody budeš platiť z minima.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ved čítaj poriadne:

"Pre povinnú registráciu je dôležitý príjem 12*402,50€ -"

veronikasad, nepíše "príjem po odpočítaní výdavkov"
0 0
Michal.novo Michal.novo

Michal.novo je offline (nepripojený) Michal.novo

aha uz chapem :P dakujem
0 0
Michal.novo Michal.novo

Michal.novo je offline (nepripojený) Michal.novo

este som sa chcel spytat keby ma zivnost moj otec ktory je ZTP je tam nejaka ulava v odvodoch alebo ?

keby ste mi napisali ako je to aj pri s.r.o. dakujem velmi pekne
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Michal.novo
este som sa chcel spytat keby ma zivnost moj otec ktory je ZTP je tam nejaka ulava v odvodoch alebo ?

keby ste mi napisali ako je to aj pri s.r.o. dakujem velmi pekne
pre SP žiadna zľava, iba pre ZP.....
http://www.socpoist.sk/aktuality-len.../48411s56456c?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Michal.novo

keby ste mi napisali ako je to aj pri s.r.o. dakujem velmi pekne
sro je pravnicka osoba ... ako taka nemoze byt socialne ani zdravotne poistena, ma ale povinnosti ako zamestnavatel

o odvodoch konatela, zamestnancov alebo dohodarov je tu na porade zodpovedanych mnozstvo otazok, hore je vyhladavac
0 0
Michal.novo Michal.novo

Michal.novo je offline (nepripojený) Michal.novo

dobre dakujem pozrem to este este som sa chcel spytat ako je to s cestnou danou ? kedy sa plati a aky je sadzobnik ?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Michal.novo
dobre dakujem pozrem to este este som sa chcel spytat ako je to s cestnou danou ? kedy sa plati a aky je sadzobnik ?
dodrzuj etiketu porady - vyhladavaj "dan z motorovych vozidiel"
0 0
jež jež

jež je offline (nepripojený) jež

dobrý deń . pracujem na živnosť a za rok 2013 som platila odvody do soc. poisťovni 130,27 euro. Neviem nájsť sposob ako som sa k tomuto výpočtu dostala a teraz viem že sa bude meniť koeficient z 1,9 na 1,6. Prosím poradili by ste mi ako na to ? Ďakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

tu máš aj výpočet od 1.7. 2014 aj koľko treba platiť teraz od januára http://www.socpoist.sk/aktuality-kal...4/48411s56504c
0 0
jež jež

jež je offline (nepripojený) jež

ďakujem veľmi pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať