Zavrieť

Porady

Dar z Kanady

Brat, ktorý žije v Kanade si tam kúpil mobil. Chvíľu ho používal a už sa mu nepáči. Uvažujem, že by mi ho poslal. Čiže ako darček by mi sem na Slovensko poslal v originálnej krabici (možno aj bez nej) už používaný mobil, ale bez potvrdenia o nákupe (keďže ho kupoval na seba). Nový mobil stál cca 300 USD.
Musím tu na Slovensku platiť CLO a DPH aj keď sa vlastne nejedná o nákup a ani o nový tovar? Ak áno, tak by som mu povedal, nech mi ho ani neposiela. Nový aj s DPH si môžem kúpiť aj tu na Slovensku. Existuje toto nejako definované v nejakom zákone?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Na mobily sa clo nevyrubuje, takže budeš platiť iba DPH, z ceny mobilu a ceny poštovného. Oslobodenie od DPH je len na tovar do hodnoty 45€.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nech ti ho donesie alebo po niekom inom pošle... bez krabice.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka áno...lebo kanada je toť za rohom.....
    bodliak Keby bola za rohom, tak mu poradím, aby si preň skočil sám.
    kopretinka keby bola taká možnosť,že mu to niekto donesie,tak by sa tu asi nevypytoval
    bodliak Podľa mňa to len chce lacno (bez cla a dph) pod stromček, preto mu radím počkať na niekoho, kto bude mať cestu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.