Zavrieť

Porady

Neplatené voľno pred nástupom na materskú dovolenku a výška materského

Dobrý deň, momentálne som na rodičovskej dovolenke (RD), ktorá končí 7.2.2014. Koncom júla 2014 čakáme druhé dieťa. Moja otázka znie, čo by bolo pre mňa v období február 2014 (koniec RD) - jún 2014 (predpokladaný nástup na ďalšiu MD) najvýhodnejšie v zmysle, aby som mala čo najvyššie materské.

Dopĺňam údaje: pri poslednej MD som mala materské v max. výške, zamestnávateľ mi ponúkol prácu po skončení RD s pôvodným platom, ale rovnako je ochotný pristúpiť aj na čerpanie neplateného voľna z mojej strany do termínu nástupu na ďalšiu MD. Bojím sa však, že ak budem čerpať neplatené voľno (ktoré v tejto situácii preferujem), nárok na materské budem mať len v minimálnej výške, keďže poistné za mňa bude odvádzať štát (ako za osobu starajúcu sa o dieťa do 6 rokov). Je možnosť sa dobrovoľne poistiť? Čo v prípade, ak by som síce čerpala neplatené voľno, ale našla by som si prácu na dohodu - z akej výšky sa bude počítať materské v tomto prípade a má na neho vplyv aj dĺžka trvania práce na dohodu (napr. ak by trvala len jeden mesiac)? Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Neplatené voľno pred nástupom na materskú dovolenku a výška materského

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.