Zavrieť

Porady

PORAĎTE, MÁM PRERUŠENIE ŽIVNOSTI

Mám prerušenie živnosti od 17/02/2006 na pol roka, do 17/8/2006 a v účtovníctve som mal ešte v roku 2005 nakupený tovar za 50 000 Sk, ktorý som v januári a februári predal zatiaľ v hodnote 35 000 sk. PODĽA § 17 odst 8 Zák o dani z príjmu 595/2003 v písm a/ sa uvádza, že o sumu nespotrebovaných zásob upraví daňovník /u mňa SZČO - Jed Účto/ základ dane. UVAŽUJEM SPRÁVNE, TÁTO UPRAVA SA MA BUDE TÝKAŤ až keď budem podávať daňové priznanie za rok 2006, je to ták správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=ecez]Mám prerušenie živnosti od 17/02/2006 na pol roka, do 17/8/2006 a v účtovníctve som mal ešte v roku 2005 nakupený tovar za 50 000 Sk, ktorý som v januári a februári predal zatiaľ v hodnote 35 000 sk. PODĽA § 17 odst 8 Zák o dani z príjmu 595/2003 v písm a/ sa uvádza, že o sumu nespotrebovaných zásob upraví daňovník /u mňa SZČO - Jed Účto/ základ dane. UVAŽUJEM SPRÁVNE, TÁTO UPRAVA SA MA BUDE TÝKAŤ až keď budem podávať daňové priznanie za rok 2006, je to ták správne?
    Áno - bude sa týkať roka 2006, ale možno len ako bežná položka. Prerušenie živnosti začína aj končí v r. 2006. Možno zásoby vysporiadaš pred a po prerušení živnosti.
    Je tiež možné, že prerušenie predĺžiš a budeš mať k 31.12.2006 zostatok zásob - potom by to bolo treba riešiť.
    Zatiaľ teda nič neriešiš - najmä ak rok 2005 je už za Tebou aj čo sa týka priznania

    PORAĎTE, MÁM PRERUŠENIE ŽIVNOSTI

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.