Zavrieť

Porady

Čo sa považuje za účtovnú položku ??

Mám takú banálnu otázku: Čo sa považuje za účtovnú položku ??
Ide mi o to, aby som správne vedela vyčísliť sumu za vedenie účta.
Omega mi vygenerovala doklad kde mam "počet vytvorených dokladov" a počet "zaúčtovaných účtovných zápisov"

Čo z toho je účtovná položka ?

veľká vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...ja používam "Počet zaúčtovaných účtovných zápisov" - pretože aj keď rovnaké výdaky do jedného VPD, nahadujem, každý bloček z erp zvlášť, aby bolo jasné, že to nie je len jeden - mala som s tým robotu, potriediť, zlepiť..... a klienta to stojí stále menej - aj pri viacerých bločkoch je DPH stále len jedna, taktiež 211. A aj pri niektorých faktúrach máš viac ako 3 zápisy (napr. pri časovom rozlíšení časti faktúry - ja viem, že omega Ti to všetko pekne vypočíta a spraví, ale Ty musíš ťuknúť, že tento náklad chceš časovo rozlíšiť, zadať dátumy, zadať účet...)
    veronikasad Počet účtovných zápisov v OMEGE sú riadky, čo je napr. u zaúčtovanej faktúry 2-3 položky.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    asi banalita, ale v Omege sú zrejme jednoduché účtovné zápisy v denníku. Veľa SW to tak robí. V Pohode sú zápisy vždy zložité, takže v jednom riadku účtovného denníka je zápis aj na stranu MD aj na stranu Dal, čo v SW s jednoduchými zápismi by bolo v 2 riadkoch . Ako sa potom vníma položka v systéme so zložitými zápismi ? lebo ak uvažujem logicky, tak v SW s jednoduchými zápismi, je pri DF zápisov 3 ks, kým pri zložitých zápisoch je zápisov 2 ks a v tom je dosť velký rozdiel v cene...napriklad ak je cena za položku u SW s jednoduchými zápismi 0,80 eur, tak potom logicky by mala cena za položku v zložitých zápisoch byť o asi 1/3 vyššie...lenže ked poviete klientovi že máte 1,10 za položku tak ujde ku konkurenci,i ktora je za 0,70 za položku...i ked v konečnom dôsledku na celkovej sume prerobí, ale to je ťažko vysvetliť. Ako ste na tom vy čo používate zložité zápisy ? Mohli by ste to tu vysvetliť a aj uviesť potom cenu za položku ? Ďakujem.
    Naposledy upravil Betina2 : 17.07.14 at 18:12

    Čo sa považuje za účtovnú položku ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.