Zavrieť

Porady

Zamestnavatel nechce preplatit dovolenku po skonceni prac.pomeru

Chcem sa spytat,poradit...manzelovi firma navrhla skoncenie pracovneho pomeru dohodou k 31.12.13 a od 10.12.ma cerpat dovolenku,ktoru vsetku nestihne vycerpat a zostava mu 9,5dna,ktore mu nechcu preplatit a v dohode zakomponovali,ze sa vzdava preplatenia...moze sa vzdat dopredu svojich prav?nechce to velmi podpisat,ale uz sa s nimi neda komunikovat...da sa to podpisat a potom napadnut tento clanok ze je neplatny?on ma dobry plat,tak tych 9dni je vacsia ciastka....dakujeme....
Naposledy upravil brenky : 09.12.13 at 11:10 Dôvod: vlastne povodne v dohode bolo,ze si vycerpa dovolenku ku dnu skoncenia prac.pomeru,ale to bolo vo variante,ze dnom skoncenia je 6.12.a to nemal sancu vycerpat,ked mu tu dohodu poslali 6.12....teraz ma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Právny úkon, ktorým sa zamestnanec vzdáva svojich práv je neplatný. Ak zamestnanec nemá možnosť si vyčerpať dovolenku z dôvodu skončenia pracovného pomeru, zamestnávateľ je povinný ju zamestnancovi preplatiť. Ak tú možnosť má, musí ju čerpať.
    duves zamestnavatelia su prešpekulovany poslednych 15 rokov a teda vždy, ak mi zostavalo vela dovolenky a hrozilo pri mojej vypovedi, že zamestnavatel mi asi nedovolí čerpat dovolenku, tak do vypovede som trval uviest, že nečerpana dovolenka bude preplatena

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    z-vateľ musí preplatiť z-ncovi nevyčerpanú dovolenku, pokiaľ si ju nemohol alebo nestihol vyčerpať....

    Zamestnavatel nechce preplatit dovolenku po skonceni prac.pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.