Zavrieť

Porady

Dočasné odhlásenie vozidla z evidencie

Prosím o radu. Nákladné auto, ktoré máme v majetku firmy a nie je ešte úplne odpísané, chcem dať dočasne vyradiť z evidencie, nakoľko cez zimu sa na ňom nebude jazdiť. Ako je to potom z odpismi za toto auto? Predpokladám, že sa za obdobie dočasného odhlásenia nebudú dať uplatniť. Potom sa vlastne akoby predĺži doba odpisovania alebo o tieto odpisy prídeme úplne? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    účtovníctvo povoľuje aj prerušenie daňových a účtovných odpisov, takže záleží na vás, ako sa rozhodnete
    petkor Ale ja si nemôžem to auto odpisovať aj počas doby vyradenia, či áno? Ja si vlastne len môžem posunúť odpisy na ďalšie obdobie?
    petkor Ako som pozerala do zákona, tak daňové odpisy môžem prerušiť na celé zdaňovacie obdobie. Ale keď my to auto chceme odhlásiť napr. len na 4 mesiace, čo vychádzajú na zimu, tak si ho vlastne nemôžem odpísať celý rok? Ako by sa to dalo vyriešiť? Môžem to auto odpisovať (daňovo aj účtovne) tie 4 mesiace, keď ho evidentne nebudem používať na podnikanie, pretože bude dočasne odhlásené? Ďakujem veľmi pekne.

    Dočasné odhlásenie vozidla z evidencie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.