Zavrieť

Porady

docasne odhlasenie vozidla

ahoj poradaci

-dufam ze som sa trafil do spravnej temy-

chcel by som poradit, pred zhruba mesiacom som mal dopravnu nehodu a riesim teraz co s pozostatkamy mojho vozidla. na zaciatku to vyzeralo ze sa to bude dat spravit ale po odtiahnuti do servisu som bol upozorneny ze su pokrivene aj nosniky takze to by som musel odrezat polovicu auta a navarit novu resp. komplet celu karoseriu a prehadzat vsetko ustrojenstvo jak mechanicke interier proste vsetko. teraz ide oto ze najradsej by som to rozpredal na diely aby som z toho vytiahol aspon nejake peniaze. zatial som sa docital tolko ze aby som to mohol odhlasit na policii musim auto dat ekologicky zosrotovat kde mi daju potvrdenie o takomto zosrotovani a stymto potvrdenim mi vozidlo odhlasia. problem je vtom ze ked to rozpredam na srotovisku mi to nevezmu +40€ ktomu za to porandane potvrdenie. mna napadlo toto
-odhlasit to na kamarata (ako ked si kupite auto tak to v povodnom okrese odhlasite) dostanem resp. kamos 15 dnovu lehotu na prihlasenie akurat stym ze on by to uz nikdy neprihlasil. SPZ by mi ostali ako na pamiatku, poistku by som si zrusil vsetko by bolo ok.

chcem len vediet ci to nebude problem ak to v takejto odhlaske ostane uz do furt jak sa vravi. ci mi nemoze resp. jemu prist domov nejaka blokova pokuta za neprihlasenie alebo nieco taketo + pokuta z STK ci mi nepride.
samozrejme ze VIN cislo by som zlikvidoval neobjavilo by sa uz nikde

dakujem vam vopred


PS: pardon sa pravopis nemam sa snim rad uz od narodenia, iny uz proste nebudem verim ze mi poradite, uz ne raz ste mi poradili
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    a stymto potvrdenim mi vozidlo odhlasia. problem je vtom ze ked to rozpredam na srotovisku mi to nevezmu +40€ ktomu za to porandane potvrdenie. mna napadlo toto
    ...najprv šrotovisko a až potom rozpredaj ......pre istotu , až keď lajstro budeš mať .....inak , kvôli správnosti 33 € sa platí ...
    a keď sa lepšie dohodneš, budeš to mať po taliansky - satarmo. Šrotmaník za ten šrtoauto tiež dostáva nejaké tie LÓVE - v žiadnom prípade nebude škodovať..........
    ......
    SPZ by mi ostali ako na pamiatku, poistku by som si zrusil vsetko by bolo ok.
    ...žiadna pamiatka...tie odovzdávaš .... veru - pekne z ručky do ručky - kvôli evidencii - aby mali v tom poriadok
    Ja som svoju "herku" odovzdal tiež takto - satarmo - lebo šrotmaník mi naznačil, že toto čo odo mňa nezoberie, aj tak dostane - od štátu.

    bibi111 je offline (nepripojený) bibi111

    bibi111
    mozem otazku?

    misoft, odovzdaval si cele auto alebo rozpredane?
    lebo odo mna pytaju komplet karoseriu, napravy,motor,prevodovku,dokonca aj kolesa ...

    ak ti to zobrali aj nekompletne prosim posli mi sukromu spravu s adresou kde sa to dalo.
    dakujem.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    V podstate celé, ale niečo som si "ponechal" , to som potom rozpredal. A buchač naznačil - dohoda so šrotmaníkom je možná - on totiž odovzdáva železo, olovo, plasty, sklo, meď - ostatné je pre neho "nerentabilné" - malé plasty, textil zo sedačiek, molitan a podobné blbosti vyhadzuje na skládku.
    Likvidáciu som robil len cez telefón - číslo už nemám - chlapík prišiel, spísal, naložil, odfrčal. Ja som od vchodu odišiel len 15 metrov .

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pietro64 Pozri príspevok
    ahoj poradaci

    -dufam ze som sa trafil do spravnej temy-

    chcel by som poradit, pred zhruba mesiacom som mal dopravnu nehodu a riesim teraz co s pozostatkamy mojho vozidla. na zaciatku to vyzeralo ze sa to bude dat spravit ale po odtiahnuti do servisu som bol upozorneny ze su pokrivene aj nosniky takze to by som musel odrezat polovicu auta a navarit novu resp. komplet celu karoseriu a prehadzat vsetko ustrojenstvo jak mechanicke interier proste vsetko. teraz ide oto ze najradsej by som to rozpredal na diely aby som z toho vytiahol aspon nejake peniaze.
    ...vyber z mašiny všetko , čo potrebuješ ...
    zatial som sa docital tolko ze aby som to mohol odhlasit na policii musim auto dat ekologicky zosrotovat kde mi daju potvrdenie o takomto zosrotovani
    ...na šrotovisko musíš dodať v podstate hlavné časti vozidla , najmä karosériu , motor ,prevodovku...ale všetko sa dá ...

    Doporučujem ale ísť vopred za dotyčným šrotmaníkom a vysvetliť - proste objasniť situáciu ..........ja som tak urobil , v pohode sme sa dohodli...

    a stymto potvrdenim mi vozidlo odhlasia. problem je vtom ze ked to rozpredam na srotovisku mi to nevezmu +40€ ktomu za to porandane potvrdenie. mna napadlo toto
    ...najprv šrotovisko a až potom rozpredaj ......pre istotu , až keď lajstro budeš mať .....inak , kvôli správnosti 33 € sa platí ...

    -odhlasit to na kamarata (ako ked si kupite auto tak to v povodnom okrese odhlasite) dostanem resp. kamos 15 dnovu lehotu na prihlasenie akurat stym ze on by to uz nikdy neprihlasil.
    ...neblbni ...zbytočnosť...
    SPZ by mi ostali ako na pamiatku, poistku by som si zrusil vsetko by bolo ok.
    ...žiadna pamiatka...tie odovzdávaš ....
    chcem len vediet ci to nebude problem ak to v takejto odhlaske ostane uz do furt jak sa vravi. ci mi nemoze resp. jemu prist domov nejaka blokova pokuta za neprihlasenie alebo nieco taketo + pokuta z STK ci mi nepride.
    ...na STK sa musí majiteľ sám angažovať ...nie je ich problém , ten vystáva až pri kontrole na ceste pre vodiča , ak ju nemá...
    samozrejme ze VIN cislo by som zlikvidoval neobjavilo by sa uz nikde
    ...myslíš ???
    dakujem vam vopred


    PS: pardon sa pravopis nemam sa snim rad uz od narodenia,
    ...asi preto , že si tak skoro začal písať .....od narodenia ...
    iny uz proste nebudem verim ze mi poradite, uz ne raz ste mi poradili
    ...

    docasne odhlasenie vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.