Zavrieť

Porady

odhlásenie vozidla v technickom preukaze

Dobrý večer!
Vie mi niekto poradiť, chceme predať ojazdené vozidlo, osobné údaje kupujúceho máme, dohoda bola, došlo k prepisu majiteľa vozidla v technickom preukaze, a medzitým kupujúci rozmyslel.
Čo v takomto prípade???
Naposledy upravil katjab : 14.04.09 at 20:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    katjab Pozri príspevok
    Dobrý večer!
    Vie mi niekto poradiť, chceme predať ojazdené vozidlo, osobné údaje kupujúceho máme, dohoda bola, došlo k prepisu majiteľa vozidla v technickom preukaze, a medzitým kupujúci rozmyslel.
    Čo v takomto prípade???
    A zaplatil vám už?

    Čo presne znamená, že došlo k prepisu auta? VY ste ho odhlásili a on ho už prihlásil a dostal značky?

    Tak ak je z vašej strany záujem, tak mu vráťte peniaze a nech vám prepíše späť auto. Ak s tým nesúhlasíte, tak mu nič nevracajte a on nech si auto nechá.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    katjab Pozri príspevok
    Ťažká otázka?
    Otázka je veru ťažká, lebo si uviedla málo detailov a neviem, na čo sa presne pýtaš (ako sa máš rozhodnúť?, ako postupovať na DI?, ako vymôcť peniaze?,....???).

    katjab je offline (nepripojený) katjab

    katjab
    Všetky údaje nám dal, ruka v ruke bola dohoda na kúpu vozidla, zatiaľ nič nezaplatil len sme dali na DI odhlásiť vozidlo a prihlásiť jeho do technického preukazu. Medzičasom zavolal, že si to rozmyslel a nekúpi od nás vozidlo.

    T.č. už došlo ku kúpe vozidla, všetko OK, už aj zaplatené.
    Ďakujem za vašu ochotu pomôcť, len som nevedela, čo s technickým preukazom keď je už zapísaný on ako držiteľ a predsa odstúpi od dohody.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    katjab Pozri príspevok
    Všetky údaje nám dal, ruka v ruke bola dohoda na kúpu vozidla, zatiaľ nič nezaplatil len sme dali na DI odhlásiť vozidlo a prihlásiť jeho do technického preukazu. Medzičasom zavolal, že si to rozmyslel a nekúpi od nás vozidlo.

    T.č. už došlo ku kúpe vozidla, všetko OK, už aj zaplatené.
    Ďakujem za vašu ochotu pomôcť, len som nevedela, čo s technickým preukazom keď je už zapísaný on ako držiteľ a predsa odstúpi od dohody.
    Keby náhodou nedošlo k dohode, tak on by si musel prihlásiť auto a zároveň ho odlhásiť na tvoje meno. Potom by si ho musela znovu prihlásiť na seba.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Odhlásenie vozidla sa dá zrušiť, na DI vystavia nový TP, ako majiteľa zapíšu pôvodného vlastníka, platí sa za to poplatok, ale neviem koľko €, tento rok som to našťastie ešte nerobila.

    odhlásenie vozidla v technickom preukaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.