Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Viem ze toho mate vela ale budem velmi vdacna za kazdu radu - mozem to dat do prevadzkovej rezie?

    Džanka je offline (nepripojený) Džanka

    Džanka
    Ja som kúpila auto po 1.1.2004. Jednotlivé splátky som v priebehu roka dala na
    nevplyvn. výdavky a na konci roka som účtovala odpis/Istina+nájomné+ZC/

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    (v skratke) Akontácia sa rozpočíta na celkovy počet splátok(napr. deleno 36 -mesiacov). Takže akontáciu si dáš mimo VOZD.V každom roku si dáš do VOZD, len takú časť akontácie kolko si zaplatila splátok. Splátky dávaš do prevádz. nákladov.

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Keď som kupovala auto na lízing, účtovala som:
    Zákonnú poistku, havarijnú poistku, daň z mot. vozidiel do prevádzkových nákladov. 1. zvýšenú splátku, jednorázový poplatok a lízingové splátky do nepeňažných výdajov. Zúčtovala som ročné odpisy. Je potrebné usledovať si, aby sa Ti hodnota neuhradeného lízingu objavila v neuhradených záväzkoch. Nezabudni auto zaradiť do podnikania.

    Takto som to urobila ja. Musím priznať, že kým som to zúčtovala, preliezla som v literatúre, čo sa mi dostalo pod ruky a musím priznať, že Porada mi veľmi pomohla. Verím, že to mám dobre.

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    A co sa teda vsetko pocita do vstupnej ceny - teda z coha sa vyrata ten odpis? Mam z toho teraz chaoz...

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    VC = obstarávacia cena + jednorázový poplatok (keď je) + predajná cena po ukončení leasingu, za ktorú sa odkúpi auto od leasingovky. Do VC nejdu celkové leasingové splátky iba istina. Úrok z leasingových splátok je VOZD.

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Dakujem a este otazocky:
    istina = predajna cena po ukonceni leasingu?
    A tie splatky teda v priebehu nahravat do penazneho dennika ako neovplyvnujuce zaklad dane?
    A akontaciu zaratat kde a ako?

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    Celková leasingová splátka by sa mala skladať z istiny (je to časť obstarávacej ceny, ktorá Ti vstupuje do odpisov) + úrok (čo je cena za leasing) + môže byť pri tom aj poistné. Pri každej splátke účtuješ: istinu do výdavkov neovplyvňujúcich ZD (lebo suma istín + akontácia sa Ti premietne v odpisoch); úrok a poistné (keď máš) dávaš normálne do VOZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.