Zavrieť

Porady

Nastavenie routru.

Chcem sa opýtať, potrebujem si nastaviť WLAN na routeri D-LINK DLS-2641R. Do routru mám napojené PC, prípadne LAN káblom i druhé PC. Tu všetko funguje ako má. Lenže potreboval by som nastaviť wifi a tu nastáva problém. Cez adresu 192.168.1.1 sa do setup routru dostať nedá. Skúšal som to i cez ipconfig(default gateway 192.168.2.1), tak isto nefunguje. Viem že niekedy keď som ten router využíval ako zákazník telekomu tak to fungovalo cez 192.168.1.1, teraz ho však využívam s iným providerom. Niekto nejaké rady ako by som sa dostal do setupu routru? Záleží tá adresa na ktorej sa menia nastavenia routru aj od providera?
veva125 Mate pripojeny kabel LAN ked zadavate to cislo ? Cislo sa nemeni s providerom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lustyno1203 IPv4 Adress......: 192.168.2.93
    Subnet Mask....: 255.255.255.0
    Default Gateway.....: 192.168.2.1
    mecky tak do browseru napis tu 192.168.2.1
    lustyno1203 cez to mi to práve nefunguje bro, viem že by to malo ísť cez to
    mecky a co ti to vypise? informacia "nefunguje mi to" je malo
    od koho mas internet? je to dsl?
    lustyno1203 Cubicom, dsl internet, prideľovanie ip funguje normálne, default gateway je nastavený na 192.168.2.1 , len router funguje nie ako router ale ako modem, cez LAN mi ide internet v PC + z druhého portu mi normálne funguje aj net v druhom pc .. Problém je len ten že chcem zmeniť nastavnia routru(D-LINK DSL-2641) aby som spustil wifi, lenže cez default gateway(192.168.2.1) ktorý mi ukazuje v oboch PC to v browseri nejde ..
    lustyno1203 reset routru som už skúšal, tak isto nič
    mecky si si isty ze to je dsl? co tak pozeram na stranku cubicom tak ponukaju wifi a kabel..

    kabel od cubicomu ide kde do toho dlinku? do LAN alebo dsl?
    lustyno1203 ok, wrong ..je to v LANe
    mecky tak skus v pc manualne nastavit IP adresu napr 192.168.1.2 (aby bola z rovnakeho rozsahu ako ma default ten dlink). potom by si sa mohol do toho dlinku dostat cez 192.168.1.1
    lustyno1203 v IPv4?
    lustyno1203 Ani nevieš ako si mi pomohol, 3 dni som sa s tým s mojími chabými sieťarskými vedomosťami zabával .. Veľké vďaka ti patrí
      zbaliť

    loksik.lubos je offline (nepripojený) loksik.lubos

    loksik.lubos
    skus dat reset routra a na spodnom stitku by mali byt udaje prihlasenia ako meno aj heslo a kabel musis mat zapojem v pozicii 1popripadne ich skus prepajat do kazdej koncovky alebo skus novy firmware

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.