Zavrieť

Porady

Suma dobropisu pri reklamácii

Prosím Vás, v akej sume mám vystaviť odberateľovi dobropis k faktúre, keď reklamoval len časť tovaru, ktorý sme mu predali - súčiastku? Táto súčiastka sa pri montáži poškodila našou vinou, takže sme od nášho dodávateľa objednali novú na naše náklady. Mám teda zákazníkovi vystaviť dobropis len v sume tejto súčiastky? V nákupnej sume akú zaplatíme dodávateľovi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Nerozumiem, preco mu chcete vystavit dobeopis. Ved v povodnej hodnte faktury bola zahrnuta aj cena poskodenej suciastky a tu ste mu bezodplatne vymenili. Aspon tak som to pochopila zo.zadania. Ak by si mu teraz este dobropis vystavila, tak by si mala 2x maklad a ziadny vynos, ak uznavas, ze chyba bola na vasej strane a bezodplatne mu to vymenis, tak mas 2x naklad a 1x vynos a tak je to.spravne.
    mystya Myslela som, že treby po správnosti vystaviť najprv ten dobropis a potom znovu faktúru s takou istou sumou, aká sa odrátala dobropisom. Takže efekt ten istý..Netreba teda vystavovať dobropis?
    tictac7 Nie.netreba

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Dobropis na súčiastku vystavíš v predajnej cene, t.j. v rovnakej cene, v ktorej bola súčiastka vyfaktúrovaná.
    mystya Lenže súčiastka bola vyfakturovaná v celku s celým tovarom. Jedná sa o plastové okno, t.j. vyfakturované bolo celé okno a nie po súčiastkach..Viem len sumu novej súčiastky.

    Suma dobropisu pri reklamácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.