Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky v prípade nerovnomerného rozvrhnutia pracovného času

Pracovník odpracoval v roku 9 mesiacov
V priebehu týždňa pracoval od 6 do 12 hodín denne 6 dní v týždni
Zákonný nárok na dovolenku je 25 dní
Aký postup zvoliť, resp. aký vzorec použiť na výpočet dovolenky?
veronikasad aký má týždenný fond prac.času v prac.zmluve a kolko v skutočnosti odpracoval ?

Neide náhodou vo vašom prípade o pružný pracovný čas ?
carpenter zistím a odpoviem . Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok na dovolenku je dany v Zakonniku prace v tyzdnoch, nie v dnoch.
    Teda nemozes hovorit o naroku 25 dni, narok podla ZP je v takom pripade 5 tyzdnov.

    Ak teda niekto pracuje 6 dni v tyzdni, kazdy den v tyzdni, jeho narok na dovolenku je 5 tyzdnov, teda rocny narok na dovolenku v dnoch je 6x5 = 30 dni.

    Ak jeho zamestnanie trvalo 9 mesiacov v roku, ma narok za tych 9 mesiacov 30/12 x 9, teda 22,5 dna.

    Dovolenku ma platenu 1 den = 6 hodin a ak chce cely tyzden dovolenky, cerpa si 6 dni dovolenky, teda dovolenku cerpa aj v sobotu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    abraxas Nemá sa to v takomto prípade posudzovať akoby pracoval 5 dní v týždni? Myslím §104 a §104a. Ak máš čas, pozri sa na to, aj mňa to zaujalo
    ivka70 Nie, nema, ak ide o nerovnomerne rozlozeny pracovny cas, ako je pisane v nazve prispevku. Prac. cas je rozlozeny na 6 dni......
    veronikasad Ivka, nejako mi nesedí tá jeho matematika - 6 dní v týždni a denne odpracuje 6-12 hod.
    ivka70 Denne pracuje od 6,00 do 12,00, teda kazdy den okrem nedele .... cize pracuje 6 dni v tyzdni po 6 hodin ..... tak to chapem ja .....
      zbaliť

    abraxas je offline (nepripojený) abraxas

    abraxas
    Jeho ustanovený týždenný pracovný čas bol teda 36 hodín. Niekto má 37,5 h, 40 hodín, 38,5 ale to nemá vplyv na dovolenkový nárok. Ak teda odpracoval 9 mesiacov, mal by mať nárok na 3/4 z 25. Fond pracovného času sa v pracovnoprávnych vzťahoch nemá používať. Legislatíva to nepozná
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Pýtala som sa na skutočne odpracovaný počet hodín v týždni -či ide o rozvrh smien na 6 dní v týždni, alebo cez víkend o prácu nadčas.
    abraxas To asi nie. Týždenný pracovný čas skrátený na 30 hod. a potom každý víkend 9 mesiacov nadčas? Myslím, že ho potrebujú aj cez víkend, tak aby im vychádzal nepretržitý odpočinok v týždni aspoň na 35 hod. (s jeho súhlasom)
    veronikasad V prvom príspevku píšeš, že denne odpracoval od 6-12 hod. počas 6 dní. Kolko hodín týždenne skutočne odpracuje, veď len 6*6 = 36, čo je jeho ustanovený týždenný pracovný čas. Má stanovené na jednotlivé dni v týždni po celú dobu rovnaký počet hodín ?
      zbaliť

    Výpočet dovolenky v prípade nerovnomerného rozvrhnutia pracovného času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.