Zavrieť

Porady

Čo s pozemkom na ktorom je cestná komunikácia bez môjho povolenia

Prosím o Vašu radu. mám problém s obcou. vlastním pozemok cca 700m2 na ktorom som vlastník ja 1/2 a 1/2 patrí obci, čo som donedávna nevedela. na tom pozemku je cestná komunikácia už niekoľko rokov. lenže pred jej výstavbou som nebola informovaná o tom že som vlastník a nedala som žiadne povolenie na jej výstavbu. takže neexistuje žiadna dohoda alebo zmluva. ďalej pri tom danom pozemku je ďalší na ktorom stojí rodinný dom, z neho časť vlastní znova obec kde bol zápis vykonaný v roku 93. o ktorom taktiež neviem. obec nechce vymeniť pozemky ,nesúhlasí s tým aby celá cesta s okolitým pozemkom patrila obci a to čo ma obec pri dome aby sa zmenilo na moje vlastníctvo. bohužiaľ keďže sme boli dlhé roky mimo SR. došlo k rôznym čarí máry s tými pozemkami. keďže sa nedá dohodnúť so starostom čo je veľký problém. ešte raz prosím poraďte čo s tým. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Čo s pozemkom na ktorom je cestná komunikácia bez môjho povolenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.